Marsz Świętości Życia - Warszawa, 30 marca 2014
09-03-2014, 14:38Marsz Świętości Życia jest demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie. Konstytucja głosi, że "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia", ale gdy chodzi o nienarodzonych, rządzący wolą kierować się ideologią "kompromisu aborcyjnego" niż konstytucją.

Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca - w Święto Zwiastowania Pańskiego. Kościół w Polsce ustanowił taki dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r, ogłoszonej właśnie 25 marca.

Tegoroczne hasło ON ONA OD POCZĘCIA, podkreśla, że od samego początku jesteśmy konkretnymi ludźmi, z określoną płcią i kompletem genów. Istota w łonie matki nie jest bezosobową masą, tylko małym mężczyzną albo małą kobietą. Zwolennicy legalności aborcji głęboko się mylą mówiąc, że bronią praw kobiet, podczas gdy w rzeczywistości depczą prawa kobiet poczętych (i mężczyzn również).

KLIKNIJ I ZOBACZ!

Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci.

PROGRAM:

Przed Marszem:
12:30 Msze Św. w Katedrze Warszawskiej i Katedrze Praskiej
13:00 Happening Pro-Life na Placu Zamkowym
13:00 Akcja "Pielucha dla malucha" pod Kolumną Zygmunta - zbiórka pieluch, mleka i środków pielęgnacji niemowląt dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach

IX Marsz Świętości Życia:
13:30 Start Marszu z Katedr Warszawskiej i Praskiej w kierunku Placu Zamkowego
13:45 Start Marszu z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki Św. Krzyża

Po Marszu:
14:30 Koncert Joszko Brody z zespołem "Dzieci z Brodą" w Bazylice Św. Krzyża

Przyjdź! Niech nas zobaczą i usłyszą!

Więcej informacji: Marsz Świętości Życia

dodał: Administrator strony

ostatnie newsy [4]


Powered by News Asystent v1.5