Rozstrzygnięcie konkursu "JAN PAWEŁ II - DROGA DO ŚWIĘTOŚCI"
27-05-2014, 19:27

18 maja, w rocznicę urodzin Jana Pawła II w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. ogłoszono wyniki konkursu "Jan Paweł II- droga do świętości" zorganizowanego przez parafię we współpracy ze Szkołą Podstawową im. B. Tokaja w Nieporęcie.

Konkurs ogłoszono w związku z kanonizacją papieża Jana Pawła II i rozegrany został w dwóch kategoriach: wiedzy, za którą odpowiedzialni byli katecheci: p. Anna Szostek i ks. Jacek Turek oraz poetyckiej, która przebiegała pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego p. Iwony Kopki.

Do konkursu przystąpiło w sumie kilkudziesięciu uczniów. W kategorii wiedzy na temat życia i działalności papieża przyznano następujące nagrody:

I miejsce - Kalina Petrykowska,
II miejsce Joanna Kołakowska,
III miejsce - Maciej Sobota,

wyróżnienia otrzymały: Brygida Kowalska, Weronika Wróbel i Zuzanna Kotwas.

Za najpiękniejsze wiersze inspirowane osobą świętego jury w składzie: p. Iwona Kopka, p. Anna Szostek i p. Monika Kamińska-Thomas uznało wiersze:

Oli Dacewicz - I miejsce,
Sylwii Kałużnej - II miejsce,
Julii Kutry, Karoliny Powały i Dominika Pychewicza - wyróżnienia.

Nagrody w konkursie ufundowali: ks. proboszcz Jerzy Sieńkowski oraz Państwo Narojek - właściciele wytwórni czekolady, którym serdeczne dziękujemy.

Dziękujemy również za współpracę księdzu Jackowi Turkowi, a wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

- SP Nieporęt