Kolęda 2015: 25 stycznia - 31 stycznia
19-01-2015, 20:07

Modlitewne spotkanie kolędowe stanowi wyznanie wiary rodziny, które powinno zgromadzić wszystkich domowników. Przede wszystkim obejmuje ono wspólne dziękczynienie za otrzymane łaski, prośbę o błogosławieństwo w nowym roku.

Wizyty duszpasterskie w naszej parafii w tym tygodniu:

Niedziela 25 stycznia 2015 roku: od godz. 14:30 do 18:00
1 kapłan: Nieporęt: ul. Rumiankowa od Zegrzyńskiej, oraz pozostałe domy ul. Zegrzyńskiej;
2 kapłan: Nieporęt: ul. Brzozowa.

Poniedziałek 26 stycznia 2015 roku: od godz. 16:00 – 20:30
1 kapłan: Nieporęt:ul. Jana Kazimierza od wiaduktu do Szkolnej, po stronie kwiaciarni i sklepu mięsnego;
2 kapłan: Nieporęt:ul. Jana Kazimierza od wiaduktu do ul. Chabrowej i ul. Tulipanową

Wtorek 27 stycznia 2015 roku: od godz. 16:00 – 20:30
1 kapłan: Nieporęt: ul. Jana Kazimierza od ul. Chabrowej do Placu Wolności

Na piątek i sobotę tj. 30 i 31 stycznia rodziny które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie mogą ustalić kolędę z kapłanem.

Informacje dotyczące kolędy będą przekazywane przez Pana Kościelnego, roznoszącego kadzidło i kredę.

Na czas kolędy kancelaria parafialna czynna jest tylko rano od godz. 8.00 – 9.00
Sprawy pilne związane z pogrzebem można ustalić z księdzem przed lub po Mszy św.

Przygotowanie do kolędy:
* Poświęconą kredą piszemy na drzwiach domu "K+M+B 2015"
* Kadzidłem okadzamy dom
* Na kolędę gromadzi się cała rodzina w komplecie.
* Stół nakryty białym obrusem – na stole krzyż, Pismo Święte, zapalone świece, woda święcona, kropidło.
* Dzieci w wieku szkolnym przygotowują swój zeszyt od religii.

Na duszpasterskie i modlitewne spotkanie w rodzinach naszej parafii z serca udzielamy pasterskiego błogosławieństwa - kapłani pracujący w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nieporęcie.