Ś.p. ks. kan. Zbigniew Brzozowski
24-08-2016, 14:47

Z wielkim bólem i żalem zawiadamiamy,

że we środę, 24 sierpnia 2016 roku około godziny 12.00,
w swoim mieszkaniu w domu parafialnym
zmarł w wieku 82 lat, w 59. roku kapłaństwa
wieloletni proboszcz naszej parafii

śp. ks. kan. Zbigniew Brzozowski

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 27 sierpnia,
w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie .

Szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.

Ks. Zbigniew pochodził z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skarżysku Kamiennej. Święcenia kapłańskie przyjął rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 sierpnia 1958 roku.

Pełnił posługę kapłańską jako wikariusz w parafiach: Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości, Zmartwychwstania Pańskiego na warszawskim Targówku, św. Tadeusza Apostoła na Sadybie oraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata na Ochocie.

W czerwcu 1972 roku został proboszczem Parafii św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy (Diecezja Łowicka).

Po jedenastu latach tej posługi, od 1 lipca 1983 roku był proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie. Urząd ten pełnił przez 26 lat, do 12 lipca 2009 roku. Pozostał w Parafii jako rezydent.

24 grudnia 1993 roku Biskup Kazimierz Romaniuk odznaczył go przywilejem rokiety i mantoletu.

Polecajmy śp. ks. kan. Zbigniewa Brzozowskiego Opatrzności Bożej, prosimy o modlitwę w jego intencji.

Panie Jezu, okaż Księdzu Zbigniewowi swoje Miłosierdzie!

Źródło: Diecezja warszawsko-praska