Prośba o modlitwę za misjonarzy - Ks. Jacka i Ks. Andrzeja
31-03-2011, 22:06

Ks. Jacek Turek, który pracując w naszej parafii przygotowywał się do wyjazdu na misje w Afryce, oraz Ks. Andrzej Dudzik, który pomagał mu prowadzić ostatnie rekolekcje adwentowe, poważnie zachorowali, Ks. Andrzej jest na OIOM-ie w Berlinie, a Ks. Jacek w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Misjonarzy pracujących w Diecezji Makeni w Sierra Leone dopadły powikłania chorobowe. Lokalni lekarze uznali, że nie poradzą sobie z nimi, i zalecili leczenie w Polsce.

Stan Ks. Dudzika był na tyle poważny, że kapitan samolotu zdecydował się na międzylądowanie w Berlinie, gdzie przetransportowano go do miejscowej kliniki.

Prosimy o modlitwę w intencji chorych, szczególnie za Ks. Andrzeja, którego stan jest określany jako ciężki. Towarzyszy mu, również chora, misjonarka świecka ze Sierra Leone: Katarzyna Wróblewska z Archidiecezji Warszawskiej.