Wizytacja biskupia w naszej parafii - 9 września
03-09-2012, 20:35

Każda parafia co 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną. Biskup przybywa do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. Stara się także poznać jej kondycję materialną. Sprawdza również, jak zostały wypełnione wnioski i zalecenia powizytacyjne. Ostatnią wizytację przeprowadzał u nas Ks. Abp. Sławoj Leszek Głódź w 2007 roku. W tym roku, w najbliższą niedzielę, 9 września, naszą parafię będzie wizytował Ks. Bp. Marek Solarczyk.

Plan wizytacji jest następujący:

godz. 10:15 - Uroczyste wprowadzenie Księdza Biskupa do kościoła, powitanie i Msza Święta z udziałem dzieci.

godz. 12:30 - Msza Święta z udziałem chorych, sędziwych, dotkniętych jakimkolwiek cierpieniem (gorąca prośba o dowiezienie do kościoła osób potrzebujących pomocy)

godz. 16:00 - Nawiedzenie cmentarza parafialnego z modlitwą różańcową.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości - gromadzimy się przed kościołem o 16.00 i uroczystą procesją pójdziemy na cmentarz.

godz. 17:00 - Msza Święta z udziałem wszystkich Kół Żywego Różańca, całej Asysty Kościelnej, oraz osób, które rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Na tej Mszy Świętej będzie też zakończenie wizytacji.