Rok Wiary w naszej parafii
14-10-2012, 22:17

"Jeśli dzisiaj Kościół proponuje nowy Rok Wiary i nową ewangelizację, nie robi tego aby uczcić jakąś rocznicę, ale ponieważ jest to konieczne nawet bardziej niż przed 50 laty! "- powiedział Benedykt XVI W inaugurując Rok Wiary.

W polskich kościołach przez rok na jednym z bocznych ołtarzy wyłożony będzie zdobny egzemplarz dokumentów Soboru Watykańskiego oraz Katechizm Kościoła Katolickiego.

W naszej parafii uroczyste wniesienie Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego odbędzie się na każdej Mszy Świętej w niedzielę, 21 października.

Plan uroczystego rozpoczęcia Roku Wiary w naszej parafii jest następujący:

Godz. 7.30 – inauguracja dla całej parafii.

Godz. 9.00 – młodzież z rodzicami (szczególnie młodzież przygotowująca się do bierzmowania proszona jest o obecność).

Godz. 10.30 – dzieci szkoły podstawowej z rodzicami.

Godz. 12.30 – Kółka Żywego Różańca, Asysta Kościelna, osoby starsze...

Godz. 17.00 – Rodzice z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i wszyscy Ci, którzy nie mogli być w ciągu dnia

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości.