Cyfryzacja telewizji naziemnej
23-02-2013, 18:22

Szanowni mieszkańczy wojewódzctwa mazowieckiego, 19 marca 2013 roku na części terenu naszego województwa wyłączony zostanie sygnał analogowy telewizji. Zastąpi go sygnał cyfrowy, z większą ofertą bezpłatnych polskich programów telewizyjnych, bardziej odporny na zakłócenia oraz z lepszym dźwiękiem i obrazem. Zmiany dotkną tych z Państwa, którzy odbierają sygnał telewizyjny z anten indywidualnych lub za pomocą antenowych instalacji zbiorowych w budynkach wielorodzinnych.

Aby nadal odbierać telewizję należy:

- dołączyć do analogowego odbiornika telewizyjnego odpowiednie urządzenie umożliwiające odbiór sygnału cyfrowego tzw. set-top-box „dekoder” lub wymienić analogowy odbiornik na cyfrowy z wbudowanym set-top-boxem

- właściwie dobrać antenę i ją odpowiednio ustawić. Sprawdź, czy używana obecnie antena naziemna jest odpowiednia i właściwie ustawiona do odbioru sygnału cyfrowego - Telegazeta TVP2, strona 791. Jeśli wyświetlany obraz nie jest poprawny, instalacja antenowa wymaga prawdopodobnie naprawy lub wymiany.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej o naziemnej telewizji cyfrowej www.cyfryzacja.gov.pl, a w razie dodatkowych pytań do skorzystania z bezpłatnej infolinii pod numerem telefonu 800-007-788.

Liczę, że nadchodzące zmiany nie przysporzą problemów, a wyłącznie zwiększą przyjemność oglądania telewizji w dobrej jakości.

Z wyrazami szacunku
Jacek Kozłowski
Wojewoda Mazowiecki

dodał: Administrator strony

ostatnie newsy [4]


Powered by News Asystent v1.5