Msza dziękczynna za pontyfikat Benedykta XVI - Katedra, 28 lutego 2013
24-02-2013, 10:29

Dnia 28 lutego o godz. 20.00 zakończy się pontyfikat Papieża Benedykta XVI.

Chcemy podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski, których udzielił Kościołowi przez osiem lat tego pontyfikatu. Będziemy też prosić Ducha Świętego o światłość dla kardynałów elektorów, tak bardzo potrzebną w zbliżającym się konklawe.

Pragnę bardzo serdecznie zaprosić kapłanów, osoby konsekrowane i wszystkich wiernych naszej Diecezji na uroczystą Mszę Św. dziękczynną sprawowaną w Bazylice Katedralnej dnia 28 lutego (czwartek) o godz. 20.00. Będziemy sprawować Eucharystię dokładnie w godzinie zakończenia posługi Piotrowej.

Z pozdrowieniem w Chrystusie Panu
+ Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko-Praski

Przypominamy również, że do czasu wyboru nowego papieża na Stolicę Piotrową będzie w naszym kościele przed każdą wieczorną Mszą Świętą adoracja Najświętszego Sakramentu - od godz. 16.00.

Tej adoracji będzie towarzyszyła modlitwa różańcowa i koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlitwom tym będą przewodziły Koła Żywego Różańca, ale wszyscy miejmy poczucie odpowiedzialności za Papieża Benedykta XVI, za Kościół i za wybór nowego Papieża€“.

Kolejność prowadzonych nabożeństw w czasie cotygodniowej adoracji przez poszczególne Koła Żywego Różańca

Poniedziałki: - Koło Żywego Różańca Matki Boskiej Częstochowskiej

Wtorki: - Koła Żywego Różańca Świętego Rocha

Środy: - Koło Żywego Różańca Matki Bożej Fatimskiej

Czwartki: - Koło Żywego Różańca Matki Bożej Królowej Rodzin i Wspomożycielki Wiernych.

Soboty: - Koło Żywego Różańca Matki Bożej Królowej Pokoju oraz Koło Żywego Różańca z Wólki Radzymińskiej.

Adorujmy Chrystusa jak najliczniej i z otwartością serc.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.