Przekaż 1% dla Caritas Polska
24-02-2013, 19:18

Caritas Polska po raz drugi zadaje pytanie: "Ile kosztuje życie?" kontynuując kampanię przekazania 1 % podatku dochodowego.

Poza finansowaniem działalności statutowej, do której zalicza się pomoc doraźna i długofalowa, materialna, psychologiczna, prawna i finansowa osobom bezrobotnym, bezdomnym, dzieciom z rodzin ubogich, a także imigrantom i uchodźcom, Caritas Polska za zebrane środki finansowe udziela pomocy osobom chorym i starszym. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na realizację II etapu stworzenia i wyposażenia wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego Caritas na terenie całej Polski.

Twój 1% pomoże zapewnić chorym i potrzebującym godne warunki do leczenia i życia! - Po raz drugi Caritas Polska zwraca szczególną uwagę na sytuację ludzi przewlekle chorych, zwłaszcza na wsi i w małych miejscowościach. Warunki, w których przebywają osoby obłożnie chore, są często skrajnie złe. Odleżyny, które są skutkiem długiego leżenia na twardych deskach zamiast na odpowiednim łóżku, są niestety częstymi dolegliwościami, które towarzyszą trudnej chorobie. Chcemy, by dzięki pomocy Caritas w Polsce, osoby chore, zwłaszcza paliatywnie, miały zapewnione godne warunki leczenia i życia -
powiedział dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz.

Rezultaty kampanii w 2011 roku

Blisko 1 mln 750 tys. zł zasiliły konto Caritas Polska tytułem wpłat 1 proc. z rozliczeń podatkowych PIT za rok 2010.

Dzięki przekazanym przez Państwa środkom w 2011 roku możliwe było zrealizowanie I etapu stworzenia i wyposażenia wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego Caritas na terenie całej Polski: za 4 mln 252 tys. zł zakupiono 1804 łóżka z pilotem i tyle samo materacy przeciwodleżynowych i podkładów, 335 ssaków i 336 koncentratorów tlenu trafiło do 44 diecezjalnych Caritas, w tym do Caritas Ordynariatu Polowego. Poza sprzętem zakupionym przez Caritas Polska, Caritas diecezjalne dysponują m.in. podnośnikami, rowerami rehabilitacyjnymi, wózkami, balkonikami i chodzikami.

Źródło: Jeden procent dla Caritas

dodał: Administrator strony

ostatnie newsy [4]


Powered by News Asystent v1.5