Wielka Nowenna Fatimska 2009 - 2017
24-02-2013, 19:37

ROK 2013 - Eucharystyczny klucz. Cud nad cudami, który zmienia wszystko.

„Matka Boża potrzebuje was wszystkich, aby pocieszyć Jezusa, który jest smutny z powodu krzywd, które Mu się wyrządza. Ona potrzebuje waszych modlitw i ofiar za grzeszników. Poproście waszych rodziców i nauczycieli, ażeby was zapisali do szkoły Matki Bożej, ażeby was nauczyła stać się jak pastuszkowie, którzy starali się czynić to, o co Ona ich prosiła”.
(Jan Paweł II, Fatima 13 maja 2000 r.).

Kochana Rodzino Niepokalanego Serca Maryi

Będąc przy Niepokalanym Sercu Maryi i w cudownej „szkole Matki Bożej”, przeżywamy piąty rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Hasłem przewodnim tego roku jest temat: Eucharystyczny klucz. Cud nad cudami, który zmienia wszystko. Przez cały rok 2013 zapraszamy wszystkich do rozważania treści Fatimskiego Przesłania, by pełniej dostrzec w nim eucharystyczny wątek prowadzący nas do umiłowania Najświętszego Sakramentu i wyznania wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa ukrytego pod postaciami chleba i wina. Podejmijmy trud, by na wzór Franciszka i Hiacynty wsłuchać się z otwartym sercem w „katechezy anioła” razem z nim adorować „świętą Hostię, z której spływają krople Krwi do kielicha”. Jak dzieci pozwólmy prowadzić się naszej Niebieskiej Matce, która przez nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, ukazuje nam drogę do Swego Syna. Maryja pragnie nauczyć nas medytacji, zaprasza do spowiedzi św., prosi o przyjęcie Komunii św., abyśmy jeszcze bardziej przylgnęli do Jej Syna, a naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Kochani, z nowym zapałem odpowiedzmy na to piękne zaproszenie i wezwanie Maryi, abyśmy sami wzrastali w świętości i przyczyniali się do uświęcenia świata. Zaprasza nas to tego również Kościół, ogłaszając Rok Wiary, który rozpoczął się 11 października 2012 roku. „Rok ten zwraca się przede wszystkim do całego Kościoła, aby w obliczu dramatycznego kryzysu wiary, który obejmuje wielu chrześcijan, potrafił raz jeszcze i z odnowionym zapałem pokazać prawdziwe oblicze Chrystusa, który wzywa, by za Nim pójść” (Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji Abp Rino Fisichella).

Zapraszamy Was do wspólnego przeżywania nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach, dzięki transmisji w Radiu Alex (105,2 FM lub w internecie: www.radioalex.pl) - w każdą pierwszą sobotę - od godz. 18.25.

Polecamy Waszej uwadze pismo wydawane przez Księży Pallotynów Apostoł Miłosierdzia Bożego poświęcone Bożemu Miłosierdziu, w którym znajdziecie również artykuły dotyczące Orędzia Fatimskiego oraz informacje o Wielkiej Nowennie Fatimskiej.

Z serca wyrażamy Wam wdzięczność za modlitwę, wszelki trud i ofiary, którymi wspieracie działalność Sekretariatu Fatimskiego i rozwój Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Niech Bóg Wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

ks. Krzysztof Czapla SAC - dyrektor Sekretariatu Fatimskiego

Więcej informacji o Nowennie oraz materiały pomocnicze na stronie: Sekretariat Fatimski