Ogłoszenia

Dziękczynne czuwanie nocne w 100-lecie Bitwy 1920 roku

w parafii Nieporęt z 14 na 15 sierpnia 2020  roku.

 

18.00 - 19.00   Nieporęt: Małołęcka strona parzysta i ulice boczne

19.00 - 20.00   Nieporęt: Małołęcka strona nieparzysta i ulice boczne

20.00 - 21.00    Nieporęt: Zwycięstwa strona parzysta i ulice boczne

21.00 - 22.00   Nieporęt: Zwycięstwa strona nieparzysta i ulice boczne

22.00 - 23.00   Nieporęt: Nowolipie, Wojska Polskiego, Dzikiej Róży

23.00 - 24.00   Nieporęt: Dworcowa strona parzysta

00.00 - 01.00   Nieporęt: Dworcowa strona nieparzysta

01.00 - 02.00   Nieporęt: Osiedle Las, Różana, Sasankowa

02.00 - 03.00   Nieporęt: Jana Kazimierza strona nieparzysta i ulice boczne

03.00 - 04.00   Nieporęt: Jana Kazimierza strona parzysta i ulice boczne

04.00 - 05.00   Nieporęt: Zegrzyńska i ulice boczne, Pilawa

05.00 - 06.00   Wólka Radzymińska: Szkolna strona parzysta, Baśniowych Dębów,                          Leśna, Dąbkowizna

06.00 - 07.00    Wólka Radzymińska: Szkolna strona nieparzysta i ulice boczne,  Topolowa, Zamostki

           

07.00      Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

 

 

Nadto na całonocne czuwanie zapraszamy Druhny i Druhów Strażaków oraz osoby które poza grafikiem pragną trwać na modlitwie.

 

Podczas trwania na adoracji Najświętszego Sakramentu               

Prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych związanych z pandemią

                                   

 

Ogłoszenia 19 Niedzielę Zwykłą

9 sierpnia 2020

1.              W okresie  wakacji do spowiedzi w dni powszednie zapraszamy na 10 minut przed mszą świętą.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek wspomnienie  Św. Klary, dziewicy; w piątek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; w sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji warszawsko-praskiej.


3.              W czwartek 13 sierpnia na godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę Fatimską, którą rozpoczniemy mszą św. Po mszy fatimska procesja różańcowa. Prosimy o przyniesienie na procesję świec.


4.              W piątek 14 sierpnia o godz. 17.00 Msza św. polowa przy pomniku w Zamostkach, w miejscu bitwy oraz ukazania się Matki Bożej w 1920 roku. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie biskup pomocniczy naszej diecezji, biskup Marek Solarczyk. Podczas mszy Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński dokona poświęcenia odnowionego pomnika. Jest to wyjątkowa uroczystość w 100 rocznicę "Cudu nad Wisłą" w której powinni wziąć udział mieszkańcy całej Gminy Nieporęt. W uroczystości będą uczestniczyć żołnierze Wojska Polskiego, Poczty Sztandarowe Wojska i Kombatantów oraz Szkół i Ochotniczych Straży Pożarnych. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym dziękczynieniu za odzyskaną wolność. Podczas tych uroczystości prosimy o przestrzeganie rygorów sanitarnych.


5.              W sobotę 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia msza św. w naszym kościele o 7.30; 9.00; 10.30 i 17.00. Nie będzie sumy o 12.30. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej mszy


6.              W przyszłą niedzielę odpust parafialny z racji Św. Rocha. Po sumie zapraszamy na procesję eucharystyczną.


7.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii. Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans.


8.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy osobom o dużym  ryzyku zachorowania.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników "Różaniec".

Ogłoszenia 18 Niedzielę Zwykłą

2 sierpnia 2020

1.              W okresie  wakacji do spowiedzi w dni powszednie zapraszamy na 10 minut przed mszą świętą.


2.              W dniu dzisiejszym z racji 2 sierpnia osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą zyskać odpust "Porcjunkuli" ustanowiony na prośbę Św. Franciszka z Asyżu. Aby zyskać odpust należy nawiedzić katedrę lub konkatedrę lub bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówić Ojcze nasz i Wierzę.


3.              Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. Na zapraszamy na 15.00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie  Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w czwartek święto Przemieniania Pańskiego; w sobotę wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.


5.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


6.              W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy od 16oo na adorację Najświętszego Sakramentu a odprawiających pierwsze piątki miesiąca do spowiedzi.


7.              W najbliższych dniach z różnych miejscowości będą wyruszać pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku mają one wiele obostrzeń. Starajmy się łączyć duchowo z pielgrzymującymi na Jasną Górę.  Natomiast w kościele nie będzie pomostu modlitewnej łączności z pątnikami.


8.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii. Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans.


9.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy osobom o dużym  ryzyku zachorowania.


10.          Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc lipiec: "Za wszystkie osoby, które pracują lub żyją dzięki morzu, w tym marynarzy, rybaków i ich rodziny".


11.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników "Różaniec".

Ogłoszenia 17 Niedzielę Zwykłą

26 lipca 2020

1.              W okresie  wakacji do spowiedzi w dni powszednie zapraszamy na 10 minut przed mszą świętą.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę wspomnienie  Św. Marty; w piątek wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w sobotę wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.


3.              W piątek 31 lipca podczas mszy  o 17.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny oraz poległych w Powstaniu Warszawskim.


4.              W sobotę 01 sierpnia  przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 tj. w godzinie W będą biły dzwony.


5.              Również w sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca msza św. o 17.00 w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od parafialnych Kół Różańcowych, a po mszy spotkanie dla sióstr i braci Kół.


6.              W przyszłą niedzielę w pierwszą niedzielę miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji adoracja indywidualna do 15.00. Na 15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


7.              W niedzielę z racji 2 sierpnia można uzyskać odpust Porcjunkuli ustanowiony na prośbę Św. Franciszka z Asyżu. Należy nawiedzić katedrę lub konkatedrę lub bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówić "Ojcze nasz i Wierzę w Boga" By zyskać odpust należy być w stanie łaski uświęcającej.


8.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii. Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans.


9.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy osobom o dużym  ryzyku zachorowania.


10.          Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc lipiec: "Za wszystkie osoby, które pracują lub żyją dzięki morzu, w tym marynarzy, rybaków i ich rodziny.


11.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

Ogłoszenia 16 Niedzielę Zwykłą

19 lipca 2020

1.              W okresie  wakacji do spowiedzi w dni powszednie zapraszamy na 10 minut przed mszą świętą.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę święto Św. Marii Magdaleny; w czwartek święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w piątek wspomnienie Św. Kingi, dziewicy; w sobotę święto Św. Jakuba, Apostoła.


3.              W przyszłą niedzielę po każdej mszy się pobłogosławimy auta, inne pojazdy oraz użytkowników środków lokomocji z racji 27 lipca Św. Krzysztofa patrona zmotoryzowanych.


4.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii. Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans.


5.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy osobom o dużym  ryzyku zachorowania.


6.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

Ogłoszenia 15 Niedzielę Zwykłą

12 lipca 2020


2.              Jutro z racji 13 dnia miesiąca na godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę Fatimską w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka. Nowennę rozpoczniemy mszą św. Po mszy procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie na procesję świec.


3.              We wtorek 14 lipca Arcybiskup Senior Henryk Hoser SAC obchodził będzie swoje imieniny. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę wspomnienie Św. Bonawentury, biskupami doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.


5.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans.


6.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy osobom o dużym  ryzyku zachorowania.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


8.              Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc dla niepełnosprawnego Maćka. Za pomoc składamy "Bóg zapłać".

Ogłoszenia 14 Niedzielę Zwykłą

5 lipca 2020

1.              Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Po procesji do godz. 15.00 adoracja indywidualna. Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


2.              Są wakacje. Ks. Marek jest na urlopie. Do spowiedzi w dni powszednie zapraszamy na 10 minut przed mszą świętą.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Błogosławionej Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w środę wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera; w sobotę święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.


4.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans.


5.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy osobom o dużym  ryzyku zachorowania.


6.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. "Idziemy" "Gościa Niedzielnego", oraz "Różaniec" i "Nasza Arka".


7.              Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc lipiec: "Za rodziny, aby były otaczane miłością i szacunkiem oraz wspierane dobrą radą".

Ogłoszenia 13 Niedzielę Zwykłą

28 czerwca 2020

1.              Dziś na 16.00 zapraszamy na spotkanie z panią Storożyńską, która opowie o ukazaniu się Matki Bożej Łaskawej w Zamostkach w czasie wojny z bolszewikami w 1920 roku.


2.              Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane jest do wtorku po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne litanię do Serca Jezusowego.


3.              Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca na konserwację Bazyliki Św. Pawła na Watykanie. Osoby posługujące się pobożnie przedmiotami kultu /krzyż, różaniec, szkaplerz, medalik/ pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa i w modlitwach dodadzą wyznanie wiary mogą zyskać odpust zupełny.  Również odpust zupełny mogą zyskać osoby które nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą. tam odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Zachęcamy uzyskania tego odpustu.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w piątek święto Św. Tomasza Apostoła.


5.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


6.              W piątek pierwszy miesiąca zapraszamy od godz. 16.00 na adorację Najświętszego, a odprawiających pierwsze piątki do spowiedzi.


7.              W sobotę pierwszą miesiąca o 17.00 msza św. wynagradzająca Sercu Maryi od parafialnych kół różańcowych. Po mszy spotkanie dla należących do Kół Żywego Różańca.


8.              W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do godz. 15.00 indywidualna adoracja. O 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


9.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Starajmy się zachować 2 metrowy dystans.


10.          Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy osobom o dużym  ryzyku zachorowania.


11.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. "Idziemy" "Gościa Niedzielnego", oraz "Różaniec" i "Nasza Arka" .

Ogłoszenia 12 Niedzielę Zwykłą

21 czerwca 2020

1.              Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne litanię do Serca Jezusowego.


2.              We wtorek 22 czerwca przypada 15 rocznica /2005/ święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie. Podczas mszy wieczornej odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy..".


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę  uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.


4.              W czwartek i w piątek to jest 25 i 26 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zachęcamy dzieci i młodzież, by z racji kończącego się w tym roku wyjątkowo trudnego czasu pracy szkolnej podziękować Bogu za ten rok i zapraszamy do spowiedzi tak w czwartek jak i w piątek spowiadać będziemy od 7.20 do 8.30 a po południu od 16.00 do 18.00. Przychodząc do kościoła mamy usta i nos zasłonięte maseczką i dezynfekujemy ręce.


5.              Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 16.00.


6.              W środę 17 czerwca w Kurii Warszawsko Praskiej Ksiądz Biskup Romuald Kamiński wręczył dekrety nominacyjne dla 58 kapłanów naszej diecezji mianując ich do pracy w nowych parafiach. Również wikariusz naszej parafii ks. Marek Jeznach opuści naszą parafię by podjąć posługę kapłańską w parafii Św. Włodzimierza na Bródnie w Warszawie. Pożegnanie ks. Marka odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia. W nowej parafii Ksiądz Marek dokończy pisanie pracy doktorskiej i będzie bronił rozprawy doktorskiej.


7.              W przyszłą niedzielę na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z panią Ewą Storożyńską która opowie o ukazaniu się Matki Bożej w czasie walki 1920 roku między innymi w Zamostkach w miejscu gdzie każdego roku 14 sierpnia sprawujemy mszę wdzięczności.


8.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Starajmy się zachować 2 metrowy dystans.


9.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości.


10.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różaniec" i "Nasza Arka" .

Ogłoszenia 11 Niedzielę Zwykłą

14 czerwca 2020

1.              Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne litanię do Serca Jezusowego.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę  wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


3.              Do czwartku włącznie zapraszamy na procesję eucharystyczną w ramach Oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała pobłogosławimy wianki pierwszych ziół i kwiatów.


4.              W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się o świętość kapłanów. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej które publicznie odmówią akt wynagrodzenia "O Jezu najsłodszy.." mogą zyskać odpust zupełny.


5.              W piątek z racji uroczystości nie ma postu, a więc możemy spożywać pokarmy mięsne.


6.              W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.


7.              Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii odbędzie się w trzecią niedzielę, a rocznica I Komunii w czwartą niedzielę września.


8.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii. Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Starajmy się zachować 2 metrowe odstępy.


9.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości.


10.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różańca" i "Naszej Arki" .

Ogłoszenia na Uroczystość Najświętszej Trójcy

7 czerwca 2020

1.              Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Dla parafii to dzień odpustu parafialnego. Suma z kazaniem odpustowym o 12.30. Po sumie nie będzie procesji eucharystycznej. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie do godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


2.              Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne litanię do Serca Jezusowego.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Królowej; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w sobotę wspomnienie  Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.


4.              W czwartek z racji uroczystości Bożego Ciała msze św. jak w niedzielę. Po sumie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy o udekorowanie czterech ołtarzy na placu przy kościele. Przy każdym ołtarzu odczytamy fragmenty Ewangelii i odśpiewamy "Święty Boże.." Procesję zakończymy uroczystym śpiewem "Ciebie Boga ..". Uczestnicy procesji powinni zachować 2 metrowy dystans i mieć maseczki lub chusty na ustach i nosie.


5.              Za udział w procesji osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą zyskać odpust zupełny.


6.              W sobotę 13 czerwca zapraszamy na nowennę Fatimską i różaniec fatimski na 19.00. Msza w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka.


7.              Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii odbędzie się w trzecią niedzielę, a rocznica I Komunii w czwartą niedzielę września.


8.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Starajmy się zachować 2 metrowe odstępy.


9.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości.


10.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różańca" i "Naszej Arki" .

Komunikat dotyczący dyspensy oraz zasad bezpieczeństwa
29 maja 2020 roku

Warszawa, 29 maja 2020 roku

W związku z nadal panującą epidemią koronawirusa, uwzględniając nowe możliwości uczestniczenia w liturgii i mając na uwadze potrzebę ochrony życia i zdrowia ludzkiego, przedłużam dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udzieloną 12 marca 2020 roku, do odwołania:

  • osobom chorym lub mającym objawy infekcji
  • wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu.

Po wprowadzeniu czwartego etapu znoszenia obostrzeń w kościołach i innych miejscach kultu od soboty 30 maja przestaje obowiązywać limit osób.

Nadal obowiązkowe jest:

  • zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach
  • zachowanie dystansu społecznego (odległość 2 metrów z wyjątkiem rodzin i osób wspólnie mieszkających ze sobą)
  • zachowanie wszelkich norm służących bezpiecznemu i godnemu udzielaniu Komunii Świętej oraz właściwej troski o naczynia wykorzystywane w liturgii (obowiązek dezynfekowania rąk przez udzielających Ciało Pańskie przed i po zakończeniu obrzędu)

Nowe przepisy umożliwiają nam również powrót do przynajmniej częściowej pracy z grupami modlitewnymi i zespołami parafialnymi, przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Bożego Ciała będą opublikowane w przyszłym tygodniu.

Błogosławię wszystkim Diecezjanom i polecam w modlitwie.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020

1.              Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Osoby będące w łasce uświęcającej mogą zyskać odpust zupełny za śpiew hymnu "O Stworzycielu Duchu.."


2.              Od jutra nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane będą codziennie po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne litanię do Serca Jezusowego.


3.              Jutro drugi dzień Zielonych świąt, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o 7.30 i 17.00

.

4.               W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie  Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.


5.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Pana o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


6.              W piątek pierwszy miesiąca zapraszamy od godz. 16oo na adorację Najświętszego Sakramentu i możliwość odbycia spowiedzi.


7.              W sobotę  pierwszą miesiąca o 17.00 msza św. od parafialnych kół Różańcowych wynagradzająca Sercu Maryi a po mszy spotkanie dla należących do róż różańcowych.


8.              W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust w naszej parafii oraz pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Do puszek będą zbierane ofiary na świątynię Opatrzności.


9.              Pierwsza Komunia Św. w naszej parafii odbędzie się w trzecią niedzielę, a rocznica I Komunii w czwartą niedzielę września.


10.          Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  przychodzimy do kościoła z maseczkami lub szalami zasłaniającymi usta i nos oraz  w rękawiczkach. Starajmy się zachować 2 metrowe odstępy.


11.          Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości.


12.          Papieska intencja apostolstwa modlitwy na czerwiec: "Za cierpiących, aby pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa, odnaleźli drogi życia".


13.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różańca" i "Naszej Arki" .

1.              Dziś przeżywamy dzień modlitw za Kościół w Chinach.


2.              Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne w maju litanię loretańską.


3.              W czwartek 28 maja będziemy obchodzili 39 rocznicę śmierci /1981 r./ Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polskich W modlitwach dziękujmy Bogu za naszego Wielkiego Rodaka i prośmy by jak najszybciej odbyły się uroczystości wyniesienia Go na ołtarze.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Filipa Neri, prezbitera; w piątek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.


5.              W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.


6.              Pragniemy przypomnieć, że w uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy się obowiązek odbycia spowiedzi wielkanocnej.


7.              Pierwsza Komunia Św. w parafii odbędzie się we wrześniu.


8.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. W naszym kościele od 17 maja podczas liturgii może przebywać maksymalnie /23/ dwadzieścia trzy osoby i sprawujący liturgię. Może też być wiele osób na dworze. Bardzo prosimy, by osoby przychodzące do kościoła miały zasłonięte usta i nos maseczkami lub szalami, oraz  w rękawiczkach.


9.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu i innych środkach przekazu. Uczestniczący w mszach transmitowanych powinni aktywnie przeżywać przebieg liturgii. Ci którzy są w stanie łaski uświęcającej powinni duchowo wzbudzić pragnienie i duchowo przyjąć Komunię  świętą.


10.          Stosując się do opinii wirusologów, w naszym kościele udzielamy Komunii Św. bezpośrednio do ust. Specjaliści twierdzą, że mniejsze jest ryzyko nabycia koronawirusa przy tej formie niż przez podanie na rękę a tym bardziej gdy na ręce mamy rękawiczki którymi dotykamy różnych przedmiotów.


11.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różańca" i "Naszej Arki" .

 

Ogłoszenia na 6 Niedzielę Wielkanocy

17 maja 2020

1.              Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne w maju litanię loretańską.


2.              W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw błagalnych o urodzaje, dawniej zwane dniami krzyżowymi. Prośmy w tych dniach Boga o deszcz i dobre urodzaje.


3.              Jutro 18 maja będziemy obchodzili setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II. W modlitwach dziękujmy Bogu za naszego Wielkiego Rodaka.


4.              Od najbliższego piątku przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego do soboty włącznie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego podczas mszy wieczornej będziemy odmawiać nowennę do Ducha Świętego.


5.              W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.


6.              Pragniemy przypomnieć, że obowiązek odbycia spowiedzi wielkanocnej kończy się w uroczystość Zesłania Ducha Św.


7.              Pierwsza Komunia Św. dla dzieci w naszej parafii odbędzie się we wrześniu.


8.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. W naszym kościele od 17 maja podczas liturgii może przebywać maksymalnie /23/ dwadzieścia trzy osoby i sprawujący liturgię. Może też być wiele osób na dworze. Bardzo prosimy, by osoby przychodzące do kościoła miały zasłonięte usta i nos maseczkami lub szalami, oraz  w rękawiczkach.


9.              Ksiądz  Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu i innych środkach przekazu. Uczestniczący w mszach transmitowanych powinni aktywnie przeżywać przebieg liturgii. Ci którzy są w stanie łaski uświęcającej powinni duchowo wzbudzić pragnienie i duchowo przyjąć Komunię  świętą.


10.          Stosując się do opinii wirusologów, w naszym kościele udzielamy Komunii Św. bezpośrednio do ust. Specjaliści twierdzą, że mniejsze jest ryzyko nabycia koronawirusa przy tej formie niż przez podanie na rękę a tym bardziej gdy na ręce mamy rękawiczki którymi dotykamy różnych przedmiotów.


11.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różaniec" i "Nasza Arka" .

Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkanocy

10 maja 2020

1.              W piątek 8 maja ks. Stanisław Chabiński obchodził imieniny. Z racji święta Patrona życzymy Księdzu Solenizantowi wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i orędownictwa Patrona przed Panem. Ad multos annos!


2.              Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne w maju litanię loretańską.


3.              W środę na godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę Fatimską, Po mszy św. odmówimy różaniec fatimski.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek święto Św. Macieja, Apostoła; w sobotę uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, patrona Polski metropolii warszawskiej


5.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. W naszym kościele podczas liturgii może przebywać maksymalnie piętnaście  osób i sprawujący liturgię. Nadto, do kościoła przychodzimy w rękawiczkach i z zasłaniającymi usta i nos maseczkami lub szalami. Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu i innych środkach przekazu. Uczestniczący w mszach transmitowanych powinni aktywnie przeżywać przebieg liturgii. Ci którzy są w stanie łaski uświęcającej powinni duchowo wzbudzić pragnienie i duchowo przyjąć Komunię  świętą.


6.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różańca" i "Naszej Arki" .

Ogłoszenia na 4 Niedzielę Wielkanocy

3 maja 2020

1.              Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynają się 57 kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Boga o nowych, gorliwych ludzi do posługiwania w Kościele, w tym również z naszej parafii.


2.              Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po sumie nie będzie procesji eucharystycznej.


3.              Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest codziennie po mszy św. wieczornej. Zachęcamy by w gronie rodzinnym odmawiano codzienne w maju litanię loretańską.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji warszawsko - praskiej; w środę święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba ; w piątek uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.


5.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Pana Jezusa o liczne i święte powołania do służby w Kościele.


6.              W piątek 08 maja z racji uroczystości nie ma postu.


7.              Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne naszej diecezji.


8.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. W naszym kościele podczas liturgii może przebywać maksymalnie piętnaście  osób i sprawujący liturgię. Nadto, do kościoła przychodzimy w rękawiczkach i z zasłaniającymi usta i nos maseczkami lub szalami. Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu i innych środkach przekazu. Uczestniczący w mszach transmitowanych powinni aktywnie przeżywać przebieg liturgii. Ci którzy są w stanie łaski uświęcającej powinni duchowo wzbudzić pragnienie i duchowo przyjąć Komunię  świętą.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różańca" i "Naszej Arki"


10.          Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc maj: "Za diakonów, aby wierni służbie Słowa i ubogim byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkanocy

26 kwietnia 2020

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w piątek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Uroczystość ta w tym roku przeniesiona jest z dnia 3 maja na 2 maja, gdyż 3 maja przypada 4 niedziela Wielkanocy, a ta jest uroczystością pierwszej klasy.


2.              W piątek 01 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość odbycia spowiedzi św. Ze względu na świąteczny charakter tegoż dnia Biskup Ordynariusz udziela wiernym dyspensy od zachowania postu. Można spożywać pokarmy mięsne.


3.              Przez cały maj po mszy św. wieczornej w naszym kościele nabożeństwo majowe. Prosimy o udekorowanie przydrożnych kapliczek. Natomiast z powodu  epidemii,  litanię loretańską starajmy się odmawiać w domu z najbliższą rodziną.


4.              W sobotę 2 maja pierwsza sobota miesiąca, a jednocześnie Uroczystość Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00. Msza św. o 10.30 w intencji Ojczyzny o pokój i zgodę narodową.


5.              W niedzielę 3 maja pierwsza niedziela miesiąca zwana niedzielą adoracyjną. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po sumie nie będzie procesji eucharystycznej.


6.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie instrukcjami podawanymi przez sprawujących władzę w naszym kraju. Pragniemy przypomnieć, że w naszym kościele podczas liturgii może przebywać maksymalnie piętnaście  osób i sprawujący liturgię. Nadto, do kościoła przychodzimy w rękawiczkach i z zasłaniającymi usta i nos maseczkami lub szalami. Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu i innych środkach przekazu. Uczestniczący w mszach transmitowanych powinni aktywnie przeżywać przebieg liturgii a będący w stanie łaski uświęcającej powinni duchowo wzbudzić pragnienie i duchowo przyjąć Komunię  świętą.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tj. tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego", oraz miesięczników: "Różaniec" i "Nasza Arka"

 

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

19 kwietnia 2020

1.              Druga niedziela Wielkanocy obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia kończącą nowennę do Miłosierdzia Bożego.


2.              Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia. Niech będzie to czas większej wzajemnej życzliwości oraz nieniesienia pomocy potrzebującym. Pomoc tę między innymi niesiemy poprzez materialne i modlitewne wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski; w sobotę święto Św. Marka, Ewangelisty.


4.              W sobotę Biskup Marek Solarczyk będzie obchodził imieniny. W tym dniu w modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.


5.              Również w sobotę obędzie obchodził imieniny wikariusz naszej parafii ks. Marek Jeznach. W intencji Dostojnego Solenizanta będą odprawione msze św. w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o 10.30. W modlitwach pamiętajmy o naszym Dostojnym Solenizancie.


6.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie instrukcjami podawanymi przez sprawujących władzę w naszym kraju. W naszym kościele podczas liturgii od jutra tj. od 20 kwietnia może przebywać maksymalnie piętnaście  osób i sprawujący liturgię. Liczba ta wynika z faktu, że nasz kościół ma 230 metrów kwadratowych, a na jedną osobę przypada 15 metrów kwadratowych. Nadto, do kościoła przychodzimy w rękawiczkach i z zasłaniającymi usta i nos maseczkami lub szalami. Biskup Ordynariusz aż do odwołania udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu i innych środkach przekazu. Uczestniczący w mszach transmitowanych powinni aktywnie przeżywać przebieg liturgii a będący w stanie łaski uświęcającej powinni duchowo wzbudzić pragnienie duchowo przyjąć Komunię  świętą.


7.              W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że cmentarz grzebalny na chwilę obecną nie jest zamknięty. Niemniej prosimy by nie urządzać pielgrzymek i zachować obowiązujące przepisy.


8.              Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego w minionym tygodniu złożyły osoby indywidualnie tj. po 100 zł. - 2 osoby; po 50 zł. - 3 osoby i po 20 zł. - 3 osoby. Za te ofiary składamy staropolskie "Bóg zapłać".


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w wersji gazetowej tj. "Gościa Niedzielnego", "Różańca" i "Naszej Arki" oraz w wersji elektronicznej tygodnika naszej diecezji "Idziemy".

 

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania

12 kwietnia 2020

 

1.              Dziś przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Tegorocznym świętom towarzyszą pewne ograniczenia, które na skutek pandemii mają chronić nas przed zachorowaniami. Niech to będzie dla nas ludzi wierzących przypomnieniem, że bez Bożej pomocy niewiele możemy uczynić. I jak uczy nas Św. Paweł Apostoł tylko w Chrystusie mogę wszystko uczynić. Wpatrzeni w Zmartwychwstałego Pana, ufni Jego mocy, kroczmy za naszym Mistrzem z ufną wiarą, że z Jezusem pokonamy wszystkie trudy naszego życia. Niech zatem zmartwychwstały Chrystus oświeca serca nasze radością, wlewa ufność i nadzieję oraz ubogaca nas swoją miłością byśmy do naszych bliskich, krewnych i sąsiadów szli z miłością i życzliwością. Niech święta te upływają w Bożej atmosferze miłości i pojednania. Alleluja i Szczęść Boże!.


2.              Trwa w naszej Ojczyźnie stan pandemii Starajmy się postępować zgodnie instrukcjami podawanymi przez sprawujących władzę w naszym kraju. W kościołach podczas liturgii może przebywać maksymalnie pięć osób i posługujący. Biskup Ordynariusz na czas Świąt Wielkanocy udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu. Księża Biskupi proszą, by w poranek wielkanocny zanim rozpoczniemy śniadanie gospodarz lub gospodyni domu odmówili modlitwę jaką odmawia się przed jedzeniem i pokropili pokarmy wodą święconą przyniesioną z kościoła.  Dziś msza św. jeszcze o 9.00, 10.30; 12.30 i 17.00.


3.              Jutro poniedziałek wielkanocny msze jak w niedzielę. Ofiary z tacy są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.


4.              Dziś i każdego dnia do najbliższej niedzieli zapraszamy na godz. 15oo na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


5.              Przez cały tydzień przeżywamy oktawę Wielkanocy. Dni te obchodzi się jako uroczystości Pańskie. Stąd w piątek nie ma postu. Możemy spożywać pokarmy  mięsne.


6.              W przyszłą niedzielę 2 niedzielę Wielkanocy obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Taca z tego dnia przeznaczona  jest na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Jednocześnie w tym dniu rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia.


7.              Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego złożyli mieszkańcu ul Dworcowej 1420 zł. i osoby indywidualne tj. po 100 zł. - 4 osoby; po 50 zł. - 3 osoby i po 20 zł. - 5 osób. Za te ofiary składamy staropolskie "Bóg zapłać".


8.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w wersji gazetowej tj. "Gościa Niedzielnego", "Różańca" i "Naszej Arki" oraz w wersji elektronicznej tygodnika naszej diecezji "Idziemy". Za pobranie tej gazety nie ma opłaty.

Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

29 marca 2020

 

1.              W dniu dzisiejszym zachęcamy do odmówienia Gorzkich Żali w naszych domach. Jak również w piątek zachęcamy do odmówienia Drogi Krzyżowej w środowisku rodzinnym.


2.              Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania świec by wspierać dzieła  prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.


3.              Zachęcamy do nabycia obrazka z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, który od 7 czerwca będzie błogosławionym.


4.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


5.              Zachęcamy do modlitwy prosząc Boga o odwrócenie zarazy koronawirusa za pośrednictwem Św. Rocha jednego z patronów naszej parafii. Obrazek z modlitwą i wizerunkiem Św. Rocha jest rozprowadzany przed kościołem za darmo.


6.              W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju,  rekolekcje wielkopostne tak dla dzieci jak i dla dorosłych nie odbędą się. Natomiast w Wielką Środę to jest 08 kwietnia urządzimy w parafii dzień pokutny, w ramach którego każdy będzie mógł się wyspowiadać, by godnie, z czystym sumieniem przeżywać święta Wielkanocy.


7.              Biskup Ordynariusz do Świąt Wielkanocy udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  niedzielnej osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu.  Jednocześnie Ksiądz Biskup prosi o przestrzeganie przepisu  o udziale wiernych w nabożeństwach. Liczba maksymalna uczestników na mszy to pięć osób nie licząc posługujących tj. księży, organisty, kościelnego i ministranta, który musi mieć ukończone 18 lat.


8.              W czwartek prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do zakonu i kapłaństwa. W piątek od 16oo adoracja i możliwość odbycia spowiedzi. W sobotę o 17oo intencja wynagradzająca Sercu Maryi.


9.              W przyszłą niedzielę Palmową błogosławieństwo palm podczas każdej mszy. Zachęcamy by kilka osób tj. maksymalnie pięć uczestniczących we mszy św. przyniosło do kościoła palmy od sąsiadów do pobłogosławienia.


 

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

5 kwietnia 2020

 

  1.              Dziś zachęcamy do odmówienia Gorzkich Żali w naszych domach.

2.              Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny.


3.              Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na kwiaty do grobu Pana Jezusa przez mieszkańców ul. Dworcowej  1420 zł. i 2 indywidualne tj. 100 zł. i 50 zł. Za ofiary składamy staropolskie "Bóg zapłać".


4.              Redakcja tygodnika "Idziemy" prosi by czytelnicy prasy diecezjalnej pobrali na komputer wersji elektronicznej tygodnika ze strony: www.idziemypl.


5.              W środę będziemy przeżywać dzień pokutny. Od godz. 8.00 do 13.00 będzie spowiadało 2 księży i co 15 minut będzie udzielana Komunia św. Bardzo prosimy, by w kościele przebywało tylko po pięć osób. Każdy kto się wyspowiada i przyjmie Komunię św. odchodzi do domu, by zwolnić miejsce dla  innych oczekujących poza świątynią. Po południe od 15.00 do 19.00 dalszy ciąg dnia pokutnego, będzie spowiadać 4 kapłanów, tj. 2 w kościele i 2 na plebanii. W związku z ogłoszeniem stanu pandemii w naszym kraju, czas Wielkiego Tygodnia będzie dla nas czasem swoistych rekolekcji. Zechciejmy Liturgię Triduum Paschalnego przeżywać w domach uczestnicząc z transmisjach telewizyjnych i radiowych, ubrani jak do kościoła i modlący się razem z przebiegiem liturgii. W kościołach podczas liturgii może przebywać tylko pięć osób. W naszym kościele Liturgia w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 17.00. W Wielki Piątek i Sobotę zachęcamy do krótkiej modlitwy w Ciemnicy i przy grobie Pańskim. Jednakże prosimy by na modlitwie jednocześnie nie było więcej niż pięć osób. W wielką sobotę nie będziemy święcić pokarmów. Księża Biskupi proszą, by w poranek wielkanocny zanim rozpoczniemy śniadanie gospodarz lub gospodyni domu odmówili modlitwę jaką odmawia się przed jedzeniem i pokropili pokarmy wodą święconą przyniesioną z kościoła. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie procesji rezurekcyjnej. O godz. 6oo przez pięć minut będą bić dzwony obwieszczające, że Chrystus zmartwychwstał. W tym czasie udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata i po hymnie Ciebie Boga.. rozpocznie się msza św. rezurekcyjna. Pozostałe msze o 9.00, 10.30; 12.30 i 17.00. W poniedziałek wielkanocny msze jak w niedzielę tj. 7.30; 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00.


6.              Biskup Ordynariusz czas Świąt Wielkanocy udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu.  Jednocześnie Ksiądz Biskup prosi o przestrzeganie przepisu  o udziale wiernych w nabożeństwach. Liczba maksymalna uczestników na mszy to pięć osób i posługujący w liturgii.

 

Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

29 marca 2020

 

1.              W dniu dzisiejszym zachęcamy do odmówienia Gorzkich Żali w naszych domach. Jak również w piątek zachęcamy do odmówienia Drogi Krzyżowej w środowisku rodzinnym.


2.              Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania świec by wspierać dzieła  prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.


3.              Zachęcamy do nabycia obrazka z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, który od 7 czerwca będzie błogosławionym.


4.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


5.              Zachęcamy do modlitwy prosząc Boga o odwrócenie zarazy koronawirusa za pośrednictwem Św. Rocha jednego z patronów naszej parafii. Obrazek z modlitwą i wizerunkiem Św. Rocha jest rozprowadzany przed kościołem za darmo.


6.              W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju,  rekolekcje wielkopostne tak dla dzieci jak i dla dorosłych nie odbędą się. Natomiast w Wielką Środę to jest 08 kwietnia urządzimy w parafii dzień pokutny, w ramach którego każdy będzie mógł się wyspowiadać, by godnie, z czystym sumieniem przeżywać święta Wielkanocy.


7.              Biskup Ordynariusz do Świąt Wielkanocy udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  niedzielnej osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu.  Jednocześnie Ksiądz Biskup prosi o przestrzeganie przepisu  o udziale wiernych w nabożeństwach. Liczba maksymalna uczestników na mszy to pięć osób nie licząc posługujących tj. księży, organisty, kościelnego i ministranta, który musi mieć ukończone 18 lat.


8.              W czwartek prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do zakonu i kapłaństwa. W piątek od 16oo adoracja i możliwość odbycia spowiedzi. W sobotę o 17oo intencja wynagradzająca Sercu Maryi.


9.              W przyszłą niedzielę Palmową błogosławieństwo palm podczas każdej mszy. Zachęcamy by kilka osób tj. maksymalnie pięć uczestniczących we mszy św. przyniosło do kościoła palmy od sąsiadów do pobłogosławienia.


 

Ogłoszenia na 4 Niedzielę Wielkiego Postu

22 marca 2020

 

1.              W dniu dzisiejszym zachęcamy do odmówienia Gorzkich Żali w naszych domach. Jak również w piątek zachęcamy do odmówienia Drogi Krzyżowej w środowisku rodzinnym.


2.              W środę 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednocześnie w tym dniu będziemy obchodzić 28 rocznicę /1992/ erygowania Diecezji warszawsko - praskiej. Podczas wieczornej mszy odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy..".


3.              Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania świec by wspierać dzieła pomocowe prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.


4.              Zachęcamy do nabycia obrazka z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, który od 7 czerwca będzie błogosławionym.


5.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


6.              Zachęcamy do modlitwy prosząc Boga o odwrócenie zarazy koronawirusem za pośrednictwem Św. Rocha jednego z patronów naszej parafii. Obrazek z modlitwą i wizerunkiem Św. Rocha jest rozprowadzany przed kościołem za darmo.


7.              Osoby pragnące wziąć udział w uroczystościach beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie w dniu 07 czerwca proszone są o zgłaszanie swego udziału w kancelarii parafialnej do 25 marca, by zarezerwowano im karty wstępu na tę uroczystość.


8.              W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju,  rekolekcje wielkopostne tak dla dzieci jak i dla dorosłych nie odbędą się w wyznaczonym terminie. Natomiast w Wielką Środę to jest 08 kwietnia urządzimy w parafii dzień pokutny, w ramach którego każdy będzie mógł się wyspowiadać, by godnie, z czystym sumieniem przeżywać święta Wielkanocy.


9.              Jednocześnie prosimy by osoby które zarezerwowały termin mszy św. podczas rekolekcji w dniach 30, 31 marca i 01 kwietnia ustaliły z księżmi nowy termin dla tych rezerwacji.


10.          Nadto, Biskup Ordynariusz naszej diecezji do końca marca udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  niedzielnej osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu.

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkiego Postu

15 marca 2020

 

1.              W czwartek 19 marca obchodzić będziemy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.


2.              Również w czwartek przypada 15 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy w modlitwach o Dostojnym Jubilacie, Biskupie Seniorze.


3.              Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania świec. Zebrane środki materialne są przeznaczone na dzieła pomocowe prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.


4.              Zachęcamy do nabycia obrazka z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, który od 7 czerwca będzie błogosławionym.


5.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


6.              Zachęcamy do modlitwy prosząc Boga o odwrócenie zarazy koronawirusem za pośrednictwem Św. Rocha jednego z patronów naszej parafii. Obrazek z modlitwą i wizerunkiem Św. Rocha jest rozprowadzany przed kościołem za darmo.


7.              Osoby pragnące wziąć udział w uroczystościach beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie w dniu 07 czerwca proszone są o zgłaszanie swego udziału w kancelarii parafialnej do 25 marca, by zarezerwowano im karty wstępu na tę uroczystość.


8.              W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego Biskup Ordynariusz zawiesił celebrację nabożeństw Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Godzinek aż do odwołania. Ksiądz Biskup prosi by nabożeństwa  wielkopostne były odprawiane w domach rodzinnych.


9.              Nadto, Biskup Ordynariusz naszej diecezji do końca marca udzielił dyspensy od uczestniczenia we mszy św.  niedzielnej osobom starszym, o podwyższonym ryzyku zachorowania tj. cukrzykom i chorym na inne dolegliwości, młodzieży, dzieciom. Osoby te zachęca Ksiądz Biskup aby korzystały z modlitwy Mszy św. transmitowanej w telewizji i radiu.

Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

8 marca 2020

 

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na dzieło misyjne "Ad gentes". Za modlitewną i materialną pomoc misjom składamy "Bóg zapłać".


2.              Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16.15. Zapraszamy.


3.              W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 16.15 dzieci i dorosłych. Natomiast na godz. 19.00 młodzież i dorosłych powracających później z pracy.


4.              W piątek z racji 13 dnia miesiąca to jest Dnia Fatimskiego o godz. 17oo msza św. od Kół różańcowych w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka.


5.              Również w piątek przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka. W modlitwach pamiętajmy o naszym papieżu. Natomiast podczas mszy św. o 17oo odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy..".


6.              W przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej ks. Marek zaprasza n spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania obie grupy jednocześnie.


7.              Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania świec. Zebrane środki materialne są przeznaczone na dzieła pomocowe prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.


8.              Zachęcamy do nabycia obrazka z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, który od 7 czerwca będzie błogosławionym.


9.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


10.          Osoby pragnące wziąć udział w uroczystościach beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie w dniu 07 czerwca proszone są o zgłaszanie swego udziału w kancelarii parafialnej do 25 marca, by zarezerwowano im karty wstępu na tę uroczystość.

 

Ogłoszenia na 1 Niedzielę Wielkiego Postu

1 marca 2020

 

1.              Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


2.              Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 16/15. Zapraszamy.


3.              W środę w święto Św. Kazimierza, królewicza przypada 38 rocznica święceń biskupich i dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. W modlitwach naszych pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie i Solenizancie.


4.              W pierwszy czwartek miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


5.              W pierwszy piątek miesiąca spowiadać będziemy podczas Drogi Krzyżowej od 16oo, a po drodze krzyżowej adoracja do 17oo. Zaś o 19oo Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych powracających później z pracy.


6.              W pierwszą sobotę miesiąca o 17oo msza św. wynagradzająca Sercu Maryi od parafialnych Kół Żywego Różańca, a po mszy spotkanie dla należących do kół różańcowych.


7.              W niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 17.15.


8.              Pragniemy przypomnieć o obowiązku zachowania   przepisów postnych: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego - 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.


9.              Rozprowadzane są świece Caritas na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania świec. Zebrane środki materialne są przeznaczone na dzieła pomocowe prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.


10.          Zachęcamy do nabywania obrazka z  wizerunkiem Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który 7 czerwca będzie wyniesiony na ołtarze jako błogosławiony podczas uroczystości na Placu Zwycięstwa w Warszawie.


11.          Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


12.          Papieska intencja apostolstwa modlitwy ewangelizacyjna: "Za Kościół w Chinach, aby zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności".


13.          Osoby pragnące wziąć udział w uroczystościach beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie w dniu 07 czerwca proszone są o zgłaszanie swego udziału w kancelarii parafialnej do 25 marca, by zarezerwowano im karty wstępu na tę uroczystość.

Ogłoszenia na 7 Niedzielę Zwykłą

23 lutego 2020

 

1.              W najbliższy wtorek kończy się czas karnawału.


2.              W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Wielki Post to czas przygotowania się do obchodów Paschy. Trwa od środy popielcowej do Wielkiego Czwartku do mszy Wieczerzy Pańskiej.


3.              Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w Piątki o godz. 16.00 dla dorosłych i dla dzieci i o 19.00 dla młodzieży i powracających z pracy. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 16.15. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 29, 30, 31 marca i zakończą się 01 kwietnia.


4.              Pragniemy przypomnieć o obowiązku zachowania   przepisów postnych: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego - 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.


5.              W Środę Popielcową msza św. z obrzędem posypania popiołu o godz. 7.30; 9.00 i 17.00.


6.              Także w Środę Popielcową rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień modlitw o trzeźwość.


7.              W sobotę 29 lutego w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w sali na plebani. Zapisy na pierwszym spotkaniu.


8.              W przyszłą niedzielę jest I niedziela Wielkiego Postu i pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 15.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a na 16.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.


9.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


10.          Papieska intencja apostolstwa modlitwy ewangelizacyjna: "Za Kościół w Chinach, aby zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności".


11.          Osoby pragnące wziąć udział w uroczystościach beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie w dniu 07 czerwca proszone są o zgłaszanie swego udziału w kancelarii parafialnej do 25 marca, by zarezerwowano im karty wstępu na tę uroczystość.

 

Ogłoszenia na 6 Niedzielę Zwykłą

16 lutego 2020

 

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.


2.              W sobotę obchodzić będziemy święto Katedry Świętego Piotra. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej, które nawiedzą w tym dniu katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę mogą uzyskać odpust zupełny.


3.              Pragniemy poinformować, że w sobotę 29 lutego w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński i potrwa prze dziesięć kolejnych sobót. Osoby pragnące zawrzeć ślub w przeciągu najbliższych lat zachęcamy do wzięcia udziału w tym kursie, by potem nie biegać po innych parafiach, bo czas nagli do ślubu. Zapisy na pierwszym spotkaniu w sali na plebanii.


4.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

 

  Ogłoszenia na 5 Niedzielę Zwykłą

9 lutego 2020

 

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy; we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego; w piątek święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

 

2.              W czwartek 13 lutego z racji dnia Fatimskiego msza św. od parafialnych Kół Różańcowych o  godz. 17oo w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka.

 

3.              W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka  do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

 

4.              Pragniemy poinformować, że w sobotę 29 lutego w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński i potrwa prze dziesięć kolejnych sobót. Osoby pragnące zawrzeć ślub w przeciągu najbliższych lat zachęcamy do wzięcia udziału w tym kursie, by potem nie biegać po innych parafiach, bo czas nagli do ślubu. Zapisy na pierwszym spotkaniu w sali na plebanii.

 

5.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

 

 Ogłoszenia na 4 Niedzielę Zwykłą - Ofiarowanie Pańskie

2 lutego 2020

 

1.              Dziś w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwach prośmy Boga o liczne i święte powołania do życia zakonnego.


2.              Również dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00.  Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w czwartek wspomnienie Św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.


4.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


5.              W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy od godz. 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji odprawiający pierwsze piątki miesiąca mogą przystąpić do spowiedzi świętej.


6.              Również w piątek Pasterz naszej Diecezji Biskup Romuald Kamiński obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy w modlitwach Dostojnym Solenizancie.


7.              Pragniemy poinformować, że w sobotę 29 lutego w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński i potrwa prze dziesięć kolejnych sobót. Osoby pragnące zawrzeć ślub w przeciągu najbliższych lat zachęcamy do wzięcia udziału w tym kursie, by potem nie biegać po innych parafiach, bo czas nagli do ślubu. Zapisy na pierwszym spotkaniu w sali na plebanii.


8.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


9.              Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc luty: "Za migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów przemytników, aby ich wołanie o pomoc było słyszane i brane pod uwagę".

 

 Ogłoszenia na 3 Niedzielę Zwykłą

26 stycznia 2020

 

1.              Dzisiejsza niedziela zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Papież zachęca nas do częstej lektury Pisma Świętego i rozmyślania o nauce jaką nam daje Bóg w swoim Słowie.


2.              Księża Biskupi Polscy proszą, by jutro tj. 27 stycznia w 75 rocznicę oswo-bodzenia obozu w Birkenau o godz. 15.00 wszyscy Polacy zapalili świece w swoich domach i pomodlili się za ofiary zbrodni oraz o pokój.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera.


4.              W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca msza św. o 17.00 w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od parafialnych Kół Żywego Różańca, a po mszy spotkanie z należącymi do wspólnot różańcowych.


5.              W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Święto to związane jest z tajemnicą Narodzenia Pańskiego i dlatego należy śpiewać kolędy. Podczas każdej mszy świętej pobłogosławimy świece zwane gromnicami.


6.              W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.


7.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


8.              Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc luty: "Za migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów przemytników, aby ich wołanie o pomoc było słyszane i brane pod uwagę",

 

 Ogłoszenia na 2 Niedzielę Zwykłą

19 stycznia 2020

 

1.              Wczoraj to jest w sobotę 18 stycznia rozpoczęliśmy Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Potrwa do soboty 25 stycznia. W tym roku Tydzień modlitwy obchodzony jest pod hasłem "Życzliwymi bądźmy". W naszych modlitwach prośmy Jezusa, by wszyscy wyznawcy Chrystusa dążyli do wypełnienia się modlitwy naszego Zbawiciela "aby stanowili jedno".


2.              W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie naszych parafian. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim z którymi spotkaliśmy się na kolędzie, za życzliwe przyjęcie w Waszych domach oraz za troskę i zainteresowanie sprawami związanymi z życiem religijnym. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy, które przeznaczamy na prace związane z wykonaniem nowych organów. Dziękujemy także za dodatkowe ofiary złożone specjalnie na organy. W przyszłą niedzielę ksiądz proboszcz podczas każdej mszy świętej złoży sprawozdanie pokolędowe.


3.              W poniedziałek 20 stycznia będziemy obchodzić 2 rocznicę ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. W modlitwach pamiętajmy o naszym biskupie. Natomiast podczas mszy św. wieczornej odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy" prosząc o zdrowie i potrzebne łaski dla Pasterza.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w środę wspomnienie Św. Wincentego Pallottiego, prezbitera założyciela Stowarzyszenia Księży Pallotynów, którzy pomagają nam w pracy parafialnej; w piątek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.


5.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

 Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020

 

1.              Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego. W Polsce do 2 lutego można śpiewać kolędy na ofiarowanie i zakończenie mszy. W innych częściach mszy św. śpiewamy pieśni okresu zwykłego.


2.              Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie dla młodszej grupy młodszej to jest młodzieży klas ósmych i pierwszych średnich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


3.              W sobotę 18 stycznia rozpocznie się Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Potrwa do 25 stycznia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Życzliwymi bądźmy".


4.              W ramach wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu odwiedzimy parafian: W poniedziałek 13 stycznia od godz. 16.00 2 księży uda się na ul. Dworcową /po stronie szkoły i remizy/ jeden od dworca kolejowego, drugi od Jana Kazimierza do spotkania się kapłanów: trzeci kapłan odwiedzi mieszkańców ul. Dzikiej i Inwokacji. We wtorek 14 stycznia od godz. 16.00, 2 kapłanów uda się na ul. Dworcową /po stronie przychodni/ jeden od dworca kolejowego, drugi od Jana Kazimierza do spotkania się księży: oraz 2 księży uda się na ul. Jana Kazimierza numery nieparzyste, jeden od numeru 5, drugi od numeru 115 do spotkania obu kapłanów; W środę 15 stycznia od godz. 16.00 dwóch kapłanów  uda się na ul. Jana Kazimierza strona nieparzysta: 1 kapłan od numeru 243 do 177:  drugi kapłan  od ul. Zamkowej i na Jana Kazimierza od numeru 123 do 169 oraz dwóch księży uda się na ul. Jana Kazimierza, strona parzysta: jeden od ul. Asesora, Rejtana. Rejenta i Jana Kazimierza od numeru 300 do 288 oraz drugi kapłan ul. Jana Kazimierza od numeru 284 do 222 i ul. Szlachecką i Soplicy. W czwartek 16 stycznia od godz. 16.00 trzech księży uda się na ul. Jana Kazimierza /strona parzysta: jeden kapłan ul. Jana Kazimierza od numeru 224 do 190 i ul. Telimeny, Epopei, Gerwazego; drugi ksiądz na ul. Jana Kazimierza od numeru 192 do 148 i ul. Podkomorzego, Mickiewicza i Pana Tadeusza; trzeci ksiądz na ul. Jana Kazimierza od numeru 6 do 42 i ul. Niezapominajki; W piątek 17 stycznia od godz. 16oo trzech księży uda się Jana Kazimierza: jeden ksiądz na ul. Irysową i na ul. Jana Kazimierza od numeru 44 do 68 A: drugi od numeru 70 do 108 A i na ul. Tulipanową; trzeci  kapłan na ul. Jana Kazimierza od numeru 144 do 114 i dalej na  Plac Wolności i Nadleśnictwo: czwarty kapłan uda się na ulicę Myśliwską do nowo wybudowanych bloków. W sobotę 18 stycznia od godz. 9.00 jeden ksiądz uda się na ul. Chłodną od numeru 1 do 23 na stronie nieparzystej i na stronie parzystej od numeru 2 do 10; drugi kapłan uda się na ul. Pionierską od ul. Podleśnej i dalej na ul. Chłodną od numeru 14 do 28 na stronie parzystej: trzeci ksiądz uda się na ul. Myśliwską.


5.              Na sobotę rodziny które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie mogą zaprosić i ustalić godzinę odwiedzin duszpasterskich.


6.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

Ogłoszenia na 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 

05 stycznia 2020


1.              Jutro przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną świętem Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę o 7.30; 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00. Podczas każdej mszy pobłogosławione będą kreda i kadzidło.


2.              Ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na misje.


3.              W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego.


4.              Również w przyszłą niedzielę spotkanie młodszej grupy to jest klasy ósme i starsi przygotowującej się do bierzmowania po mszy wieczornej.


5.              W ramach wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu odwiedzimy parafian: We wtorek 07 stycznia od godz. 16.00, 3 kapłanów uda się w Nieporęcie na ul. Zwycięstwa numery parzyste: jeden kapłan od numeru 2 do 10; drugi z księży od nr 12 do 22 i 3 kapłan od 48 do 24 do spotkania z drugim księdzem. W środę 08 stycznia od godz. 16.00 3 kapłanów uda się na ul. Zwycięstwa strona nieparzysta: 1 kapłan od 1 do 9; drugi kapłan od 9 do 19 i trzeci ksiądz od 30 i 28 oraz od 29 do 23. W czwartek 10 stycznia od godz. 16.00 4 księży uda się w Nieporęcie: jeden kapłan ul. Różana domki od 2 do 16 i blok 1 i 3; drugi ksiądz na ul. Różanej bloki 5, 9, 13 i 15; trzeci ksiądz na ul. Różanej bloki 18, 20, 22, 24 i domki 36 i 48; czwarty ksiądz odwiedzi mieszkańców ul. Sasankowej i Chabrowej. W piątek 10 stycznia od godz. 16.00 4 kapłanów uda się w Nieporęcie: jeden kapłan na ul. Pilawa, Policja i Wojska Polskiego domy przy kanale; drugi ksiądz na ul. Wieczornej Bryzy i Wojska Polskiego 4 do 18; trzeci ksiądz na ul. Podleśną i Lazurową; 4 kapłan na ul. Ogrodową i Szafirową. W sobotę 11 stycznia 3 księży od godz. 9oo uda się w Nieporęcie: jeden kapłan na ul.  Hubala, Pęczkowskiego, Polnych Kwiatów, Agawy, Lawendowej, Powstańców i Odrodzenia; dwóch Księzy na ul. Nowolipie jeden od nr 1 i drugi od nr 48 do spotkania.


6.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".