Ogłoszenia na 1 Niedzielę Adwentu  - 01 grudnia 2019 roku

1.             Dziś 1 niedziela Adwentu to jest czasu radosnego oczekiwania i przygotowania się do świąt Narodzenia Chrystusa.

2.             W tym tygodniu będziemy obchodzić we wtorek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w sobotę wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

3.             Roraty w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie adwentu o godz. 7oo. Zachęcamy do udziału dzieci i dorosłych.

4.             Od czwartku to jest 5, 6 i 7 grudnia rozpoczynamy w parafii 40 godzinne nabożeństwo i rekolekcje adwentowe. Rekolekcje przeprowadzi ks. Artur Sobótka, proboszcz parafii Leśna Polana koło Tarczyna. Msze św. podczas rekolekcji o 7oo; 9oo; 10,30; 17oo i 19oo. Dzieci zapraszamy na mszę o godz. 9oo lub 17oo. Młodzież na godz. 19oo. Czas rekolekcji to także czas adoracji Najświętszego Sakramentu z racji 40 godzinnego nabożeństwa. Adoracja będzie trwać od 7,30 do 19oo z przerwami na mszę św. Bardzo prosimy by Koła Żywego Różańca i inne grupy parafialne ustaliły godziny adoracji, tak by zawsze ktoś trwał na modlitwie w kościele. W rekolekcje spowiadać będziemy podczas mszy św. Zaś kapłani zaproszeni będą spowiadać  w piątek i w sobotę od 16,45 do 19,30.adwentową. Plan rekolekcji jest podany na tablicy ogłoszeń i drzwiach świątyni. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach oraz przystąpienia do spowiedzi, by przygotować nasze serca na narodziny Boga w naszych sercach.

5.             W przyszłą niedzielę II adwentu, obchodzić będziemy centralny odpust parafialny z racji Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu z racji odpusty osoby będące w stanie łaski uświęcającej mogą zyskać odpust zupełny.

6.             Pan Organista roznosi opłatek na stół wigilijny. Zechciejmy przyjąć życzliwie Pana Pawła, wziąć od Niego opłatek który jest poświęcony. Ofiary złożone na Jego ręce niech będą wyrazem podziękowania za oprawę muzyczną i śpiew podczas mszy i nabożeństw sprawowanych w naszym kościele.

7.             Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej każdego roku realizując projekt "Akcja paczka" zbiera dary dla Polaków zamieszkujących na Litwie, Łotwie, Białorusi i Ukrainie. Dary te przekazywane są osobom starszym chorym rodzinom wielodzietnym. Dary te zbierane są w naszym kościele. Prosimy o przynoszenie materiałów biurowych, środki czystości, żywność o wydłużonym terminie ważności, konserwy, słodycze, ryż, makaron, kaszę.

8.             Na sobotę 14 grudnia jest organizowany wyjazd do Seminarium w Tarchominie na sztukę "Opowieść wigilijna". Zapisy u ks. Marka Jeznacha. Wyjazd w sobotę sprzed kościoła o 17,30.

9.             Papieska intencja apostolstwa modlitwy na grudzień: "Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią".

10.        Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: tygodników "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" i miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".