Ogłoszenia

24 Niedziela Zwykła

12 września 2021

1.              W dniu dzisiejszy przeżywamy beatyfikację sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do włączenia się w tę uroczystość poprzez radio lub telewizję. W związku z beatyfikacją nie będzie w naszym kościele mszy o godz. 12.30.


2.              Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy


3.              Jutro w poniedziałek z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Nowennę Fatimską. Po mszy, odmówimy różaniec fatimski w procesji ze świecami.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa, doktora Kościoła; we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w piątek wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Falińskiego, biskupa; w sobotę święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.


5.              Dzieci pierwszokomunijne będą miały spotkania w niedzielę po mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie będą prowadzone dla każdej klasy w inną niedzielę. Na mszę św. przychodzą w każdą niedzielę wszystkie dzieci, a po mszy zostaje na spotkanie jedna klasa z rodzicami. Spotkania poprowadzi ksiądz Robert.


6.              Taca z przyszłej niedzieli tj. z 19 września przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.


7.              Również w niedzielę 19 września o godz. 11.30 wyruszy z Placu Zamkowego w Warszawie Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Marsz ten jest okazją do zamanifestowania poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę.


8.              Prowadzone są prace malarskie na dachu plebanii. Będziemy też odnawiać dach na budynku gospodarczym.


9.              W związku z pandemią prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


10.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy parafii jak najprędzej wzięli udział w tym spisie.


11.           Zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się przed covidowiem 19, aby uchronić siebie i innych przed kolejną falą pandemii.


12.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów.

23 Niedziela Zwykła

5 września 2021

1.              Przeżywamy czas bezpośredniego przygotowania do beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Każdego dnia po mszy wieczornej odmawiamy modlitwę na czas przygotowania.


2.              Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.


3.              Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.


4.              Również dziś o godz. 15.30 zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli na mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.


5.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera; w środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.


6.              Od najbliższego wtorku tj. od 7 września przyjmujemy rezerwację terminów mszy św. na następny rok 2022. Rezerwacji dokonywać będziemy w ramach godzin urzędowania kancelarii.


7.              W przyszłą niedzielę 12 września beatyfikacja sług Bożych Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.. W związku z beatyfikacją w naszym kościele w przyszłą niedzielę nie będzie mszy św. o 12.30. Bowiem od godz. 12.00, powinniśmy wziąć udział w transmisji tej uroczystości w mediach - program 3 telewizji polskiej.


8.              Taca z przyszłej niedzieli tj. z 19 września przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.


9.              Również w niedzielę 19 września o godz. 11.30 wyruszy z Placu Zamkowego w Warszawie Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Marsz ten jest okazją do zamanifestowania poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowania wspólnoty kochającej życie i rodzinę.


10.           W związku z pandemią prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


11.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy parafii jak najprędzej wzięli udział w tym spisie.


12.           Zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się przed covidowiem 19, aby uchronić siebie i innych przed kolejną falą pandemii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów.

22 Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021

1.              Pragniemy powitać serdecznie w naszej parafii nowego wikariusza parafii ks. Roberta Pogorzelskiego. Życzymy Księdzu, by czuł się dobrze w naszej wspólnocie parafialnej, a Pan Bóg niech darzy łaskami zaś Maryja Patronka naszej parafii niech wspiera swoim orędownictwem. Szczęść Boże.


2.              Dziś zbierane są przed kościołem podpisy pod petycją do Sejmu, aby dzień Ojca był obchodzony 19 marca.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w piątek wspomnienie Św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.


4.              W środę 01 września dzieci i młodzież rozpoczynają naukę w szkołach. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej.


5.              Również w środę  01 września przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić za poległych podczas tej wojny.


6.              W czwartek pierwszy miesiąca prośmy Boga o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


7.              W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy od 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi pierwszopiątkowej.


8.              W sobotę pierwszą miesiąca msza św. o 17 w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od kół różańcowych. Po mszy św. spotkanie dla należących do kół różańcowych.


9.              W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.


10.           Także w przyszłą niedzielę 05 września na godz. 15.30 zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli na mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.


11.           W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.


12.           W tym roku zmieniamy termin rezerwacji mszy św. na przyszły rok. Rezerwacja rozpocznie się od wtorku 7 września


13.           W związku z pandemią prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


14.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy parafii jak najprędzej wzięli udział w tym spisie.


15.           Zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się przed covidowiem 19, aby uchronić siebie i innych przed kolejną falą pandemii.


16.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów.


17.           Papieska intencja modlitwy na wrzesień: Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego..".

21 Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek święto  Św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w piątek wspomnienie Św. Moniki; w sobotę wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.


2.              We wtorek 24 sierpnia przypada 5 rocznica śmierci proboszcza naszej parafii ks. kan. Zbigniewa Brzozowskiego.


3.              Pragniemy poinformować, że zmieniamy termin rezerwacji mszy św. na przyszły rok. Rezerwacja rozpocznie się od wtorku 7 września, a nie tak jak było dotychczas w listopadzie.


4.              W przyszłą niedzielę w ramach akcji Centrum Życia i Rodziny, po mszach św. przed kościołem będą zbierane podpisy pod petycją do Sejmu, by obchodzony Dzień Ojca obecnie 23 czerwca przenieść na dzień 19 marca i powiązać świętowanie ojcostwa ze Św. Józefem, opiekunem Jezusa. Osoby pragnące poprzeć tę akcję prosimy, by miały ze sobą dowód osobisty.


5.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


6.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy parafii jak najprędzej wzięli udział w tym spisie.


7.              Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do zaszczepienia się przed covidowiem 19, aby uchronić siebie i innych przed kolejną falą pandemii.


8.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów.


9.              Dziś pragniemy podziękować za pracę w naszej parafii księżom: Stanisławowi Chabińskiemu SAC który przez wiele lat pomagał duszpastersko w naszej parafii oraz ks. dr. Markowi Filipczukowi za rok pracy w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za sprawowane Mszę św., nabożeństwa, za głoszone Słowo Boże i posługę w konfesjonale Niech dobry Bóg darzy Was swoim błogosławieństwem, a Maryja wyprasza potrzebne łaski na dalszą drogę życia. Za posługę, dobro słowo i życzliwość składamy "Bóg zapłać" i zapewniamy o Was w naszych modlitwach.

20 Niedziela Zwykła
Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zwycięskiej

15 sierpnia 2021

1.              W piątek 13 sierpnia w godzinach wieczornych zmarł biskup senior naszej diecezji, Arcybiskup Henryk Hoser SAC. Data pogrzebu będzie podana w późniejszym terminie. W naszych  modlitwach pamiętajmy o zmarłym Pasterzu.

Przebieg uroczystości pogrzebowych:

19 sierpnia 2021 roku (czwartek)

godz. 12.00 - Msza Święta żałobna w kościele seminaryjnym w Ołtarzewie

godz. 18.00 - Msza Święta żałobna
w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie

przed i po Mszy Świętej możliwość modlitwy przy trumnie

20 sierpnia 2021 roku (piątek)

bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika
godz. 12.00 - Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza
Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego
Kazanie wygłosi arcybiskup Tadeusz Wojda
Arcybiskup Metropolita Gdański

po Mszy Świętej złożenie ciała Zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić:we wtorek wspomnienie  Św. Jacka, prezbitera; w piątek wspomnienie Św. Bernarda, opata, doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie Św. Piusa X, papieża.


3.              We wtorek ksiądz biskup Jacek Grzybowski będzie obchodził imieniny. W modlitwie pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.


4.              W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust parafialny ku czci Św. Rocha. Po sumie procesja eucharystyczna na którą zapraszamy zespoły parafialne.


5.              Również w przyszłą niedzielę po sumie podziękujemy za pracę i pożegnamy ks. Marka Filipczuka wikariusza i ks. Stanisława Chabińskiego. Ks. Marek będzie pracował w Legionowie, a ks. Stanisław w Kielcach na Karczówce. Za posługiwanie kapłańskie w naszej parafii składamy staropolskie "Bóg zapłać".


6.              W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie odbywa się 10 minut przed mszą świętą.


7.              Prowadzone są prace na chórze polegające na przygotowaniu  usadowienia dla nowych organów. Natomiast  poszczególne elementy organów wykonywane są w pracowni organomistrza.


8.              Również profesor Politechniki Warszawskiej wykonuje projekt więźby dachowej dla naszej świątyni. Wykonany projekt trafi do konserwatora zabytków. Po uzyskaniu opinii konserwatora zabytków musimy uzyskać zgodę starostwa na wykonanie prac. Następnie musimy ogłosić przetarg na wykonanie robót. Musimy również pozyskać środki materialne na zakup materiałów i zapłatę wykonawcom. Jednakże dla nas ludzi wierzących najważniejsza jest pomoc Boża. Stąd serdecznie prosimy, by wszyscy parafianie prosili Boga o zrealizowanie tej ważnej dla naszej świątyni inwestycji.


9.              Pragniemy poinformować, że zmieniamy termin rezerwacji mszy św. na przyszły rok. Rezerwacja rozpocznie się od wtorku 7 września, a nie tak jak było dotychczas w listopadzie.


10.           W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


11.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy parafii jak najprędzej wzięli udział w tym spisie.


12.           Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do zaszczepienia się przed covidowiem 19, aby uchronić siebie i innych przed kolejną falą pandemii.


13.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.

19 Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2021

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, patronki Europy; we wtorek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę wspomnienie Św. Klary, dziewicy;  w piątek rocznica poświęcenia kościoła konkatedralnego na Kamionku; w sobotę wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera, męczennika.


2.              W piątek 13 sierpnia Nowennę Fatimską rozpoczniemy mszą św. o godz. 19.00 w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka. Po mszy procesja różańca fatimskiego ze świecami.


3.              W sobotę 14 sierpnia zapraszamy na mszę świętą polową przy pomniku w Zamostkach na godz. 17.00 z racji 101 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz pierwszej rocznicy odnowienia i poświęcenia pomnika wotum za zwycięstwo.


4.              W przyszłą niedzielę 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki naszej diecezji.


5.              Tradycyjnie w tym dniu błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej mszy św. Porządek mszy jak w każdą niedzielę.


6.              W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie odbywa się 10 minut przed mszą świętą.


7.              W minionym tygodniu na chórze ukończono prace przy rozbiórce starych organów. W tym tygodniu rozpoczniemy prace na chórze przy zakładaniu legarów pod podłogę i położenie nowej podłogi, oraz przygotowania do dalszych prac na chórze koniecznych dla usadowienia nowych organów.


8.              Pragniemy poinformować, że zmieniamy termin rezerwacji mszy św. na przyszły rok. Rezerwacja rozpocznie się od wtorku 7 września, a nie tak jak było dotychczas w listopadzie.


9.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


10.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela.


11.           Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do zaszczepienia się przed covidowiem 19, aby uchronić siebie i innych przed kolejną falą pandemii.


12.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.

18 Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

1.              Dziś w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętamy o tych, który oddali życie za wolną Polskę. O 17.00 w godzinę W będą biły dzwony i wyły syreny, a na placu przy pomniku zostaną złożone kwiaty. Podczas mszy św. ogodzinie 17.07 będzimy modlić się za poległych o łaskę nieba, a dla żyjących o błogosławieństwo Boże. Zachęcamy do wspólnego dziękczynienia.


2.              W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


3.              Ofiary składane dzisiaj na tacę decyzją Episkopatu Polski są przeznaczone na pomoc mieszkańcom krajów które doznały ogromnych strat na skutek nawałnic i burz które przyniosły ogromne zniszczenia. Za materialną pomoc składamy serdeczne "Bóg zapłać".


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów;  w piątek święto Przemienienia Pańskiego.


5.              W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie odbywa się 10 minut przed mszą świętą.


6.              W poniedziałek 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny zwany "Porcjunkuli", Należy w stanie łaski uświęcającej nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.


7.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Pana Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i zakonów.


8.              W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy od 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi pierwszopiątkowej.


9.              W sobotę pierwszą miesiąca o 17.00 msza św. wynagradzająca Sercu Maryi od parafialnych Kół różańcowych, a po mszy na spotkanie należących do róż różańcowych.


10.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


11.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela.


12.           Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do zaszczepienia się przed covidowiem 19, aby uchronić siebie i innych przed kolejną falą pandemii.


13.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.


13.           Papieska intencja apostolstwa modlitwy na sierpień: "Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii".

17 Niedziela Zwykła

25 czerwca 2021

1.            W dniu dzisiejszym z racji Św. Krzysztofa modlimy za użytkowników wszelkich pojazdów. Po mszy pobłogosławimy samochody i inne środki lokomocji oraz kierowców. Ofiary złożone z okazji poświęcenia przeznaczamy w ramach akcji Miva na zakup środków lokomocji dla misjonarzy pracujących w biednych krajach. Za wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy staropolskim słowem "Bóg zapłać".


2.            W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny; w czwartek wspomnienie Św. Marty; w sobotę wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.


3.            W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę decyzją Episkopatu Polski są przeznaczone na pomoc mieszkańcom krajów które doznały ogromnych strat na skutek nawałnic i burz które przeszły przez wiele krajów i przyniosły ogromne zniszczenia.


4.            W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie odbywa się 10 minut przed mszą świętą.


5.            W przyszłą niedzielę 01 sierpnia z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


6.            W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


7.            Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela.


8.            Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do zaszczepienia się przed covidowiem 19, aby uchronić siebie i innych przed kolejną falą pandemii.


9.            Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.

16 Niedziela Zwykła

18 czerwca 2021

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek święto Św. Marii Magdaleny; w piątek święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.


2.              W przyszłą niedzielę z racji Św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej mszy św. poświęcimy kierowców, użytkowników dróg oraz pobłogosławimy pojazdy mechaniczne tj. samochody, motocykle, rowery, hulajnogi i inne środki lokomocji. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy posługujących w krajach ubogich.


3.              W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie odbywa się 10 minut przed mszą świętą.


4.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


5.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela. Pan Wójt zwraca się z serdeczną prośbą byśmy nie zwlekali i co prędzej wzięli udział w spisie.


6.              Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do zaszczepienia się przed covidem 19, aby uchronić się przed kolejną falą pandemii.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.

15 Niedziela Zwykła

11 czerwca 2021

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek  wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.


2.              We wtorek z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Nowennę Fatimską. O 19.00 msza św. w intencji Ojczyzny i papieża, po mszy różańcowa procesja fatimska ze świecami.


3.              W środę dzień imienin Arcybiskupa seniora Henryka Hosera SAC. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.


4.              Dobiegają końca prace związane z demontażem organów i podłogi na chórze. Zostanie położona nowa podłoga na chórze.


5.              Trwają prace na strychu kościoła. Profesor Politechniki Warszawskiej nadzorujący pracom zlecił wykonanie dokładnych pomiarów więźby dachowej potrzebnych do wykonania planu prac naprawczych konstrukcji dachowej.


6.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


7.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela. Pan Wójt zwraca się z serdeczną prośbą byśmy nie zwlekali i co prędzej wzięli udział w spisie.


8.              Pan Wójt zachęca wszystkich mieszkańców naszej gminy do zaszczepienia się przez covidowi 19, aby uchronić się przed kolejną falą pandemii.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.

14 Niedziela Zwykła

4 czerwca 2021

1.              Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. Na 15oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w wtorek  wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.


3.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


4.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela. Pan Wójt zwraca się z serdeczną prośbą byśmy nie zwlekali i co prędzej wzięli udział w spisie.


5.              Pan Wójt zachęca wszystkich mieszkańców naszej gminy do zaszczepienia się przez covidowi 19, aby uchronić się przed kolejną falą pandemii.


6.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.


7.              Cmentarz grzebalny to miejsce wiecznego spoczynku naszych rodziców, bliskich, krewnych i przyjaciół. Szacunek naszym zmarłym okazujemy przez modlitwę, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Dlatego prosimy o godne zachowanie i nie wyrzucanie śmieci komunalnych przy bramach,  przy grobach.


8.              Papieska intencja apostolstwa modlitwy na lipiec: "Przyjaźń społeczna: Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni".

13 Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła; w sobotę święto Św. Tomasza, Apostoła.


2.              We wtorek osoby będące w stanie łaski uświęcającej, posługujące się przedmiotami kultu /krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, a do swoich modlitw dodadzą wyznanie wiary mogą uzyskać odpust zupełny. Nadto odpust zupełny w tym dniu mogą zyskać osoby które nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.


3.              Ofiary złożone na tacę we wtorek przeznaczone są na konserwację bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.


4.              W środę kończymy odprawianie nabożeństwa do Serca  Jezusa.


5.              W pierwszy czwartek miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


6.              W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy od 16oo na adorację Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi pierwszopiątkowej.


7.              W pierwszą sobotę miesiąca o 17.00 intencja wynagradzająca Sercu Maryi od Kół różańcowych, a po mszy spotkanie dla należących do Żywego Różańca.


8.              W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.


9.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


10.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


11.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej zarówno dla dzieci i dorosłych.


12.           Cmentarz grzebalny to miejsce wiecznego spoczynku naszych rodziców, bliskich, krewnych i przyjaciół. Szacunek naszym zmarłym okazujemy przez modlitwę, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Dlatego też prosimy o godne zachowanie i nie wyrzucanie śmieci komunalnych przy bramach wejściowych na cmentarz, przy grobach ani na grobach..


13.           Papieska intencja apostolstwa modlitwy na lipiec: "Przyjaźń społeczna: Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni".

12 Niedziela Zwykła

19 czerwca 2021

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.


3.              W środę 23 czerwca zapraszamy na mszę świętą dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego. Msza św. dziękczynna dla dzieci klas od pierwszej do trzeciej włącznie o godz. 9.00, a dla klas od czwartej do ósmej o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci we wtorek od godz. 16.00 oraz podczas mszy dziękczynnych.


4.              Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.


5.              W minionym tygodniu zostały rozpoczęte prace przy montażu rusztowań przy chórze oraz demontażu podłogi na chórze i demontażu starych organów. Prace te potrwają kilka miesięcy i zostaną uwieńczone instalacją nowych organów.


6.              Jak już informowaliśmy, została wykonana ekspertyza mykologiczna dotycząca stropu i więźby dachowej na naszym kościele. Więźba jest w bardzo złym stanie i wymaga bezwzględnej wymiany z  racji zniszczenia przez szkodnika zwanego "spuszczel domowy". Eksperci opracowują plan napraw koniecznych dla uzdrowienia więźby dachowej na kościele, o czym będziemy informować naszych parafian.


7.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


8.              Ksiądz Biskup Ordynariusz wydał dekret o odwołaniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. od dnia 19 czerwca bieżącego roku. /treść dekretu/.


9.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


10.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej tak dla dorosłych jak i dla dzieci.


11.           Cmentarz grzebalny to miejsce wiecznego spoczynku naszych rodziców, bliskich, krewnych i przyjaciół. Szacunek naszym zmarłym okazujemy przez modlitwę, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Dlatego prosimy o godne zachowanie i nie wyrzucanie śmieci komunalnych przy bramach czy też grobach.

11 Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa, męczennika; w czwartek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


3.              Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.


4.              Pragniemy poinformować, że wykonawca organów dla naszej świątyni kontynuuje prace przy budowie tegoż instrumentu. Jeszcze w czerwcu tegoż roku rozpoczną się prace przy montażu rusztowań przy chórze dla demontażu podłogi na chórze.


5.              Została wykonana ekspertyza mykologiczna dotycząca stropu i więźby dachowej na naszym kościele. Więźba jest w bardzo złym stanie i wymaga bezwzględnej wymiany z  racji zniszczenia przez szkodnika zwanego "spuszczel domowy" /Hylotrupes bajulus/  który zasiedla się przede wszystkim w więźbach dachowych wykonanych z drzew iglastych. Eksperci opracowują plan napraw koniecznych dla uzdrowienia więźby dachowej na kościele, o czym będziemy jeszcze informować naszych parafian.


6.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy zasłanianie nosa  i ust maską w świątyni, o zachowanie dystansu i  dezynfekcje rąk.


7.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


8.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej tak dla dorosłych jak i dla dzieci.