Ogłoszenia

16 Niedziela Zwykła

18 czerwca 2021

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek święto Św. Marii Magdaleny; w piątek święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.


2.              W przyszłą niedzielę z racji Św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej mszy św. poświęcimy kierowców, użytkowników dróg oraz pobłogosławimy pojazdy mechaniczne tj. samochody, motocykle, rowery, hulajnogi i inne środki lokomocji. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy posługujących w krajach ubogich.


3.              W okresie wakacji spowiedź w dni powszednie odbywa się 10 minut przed mszą świętą.


4.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


5.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela. Pan Wójt zwraca się z serdeczną prośbą byśmy nie zwlekali i co prędzej wzięli udział w spisie.


6.              Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do zaszczepienia się przed covidem 19, aby uchronić się przed kolejną falą pandemii.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.

15 Niedziela Zwykła

11 czerwca 2021

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek  wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.


2.              We wtorek z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Nowennę Fatimską. O 19.00 msza św. w intencji Ojczyzny i papieża, po mszy różańcowa procesja fatimska ze świecami.


3.              W środę dzień imienin Arcybiskupa seniora Henryka Hosera SAC. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.


4.              Dobiegają końca prace związane z demontażem organów i podłogi na chórze. Zostanie położona nowa podłoga na chórze.


5.              Trwają prace na strychu kościoła. Profesor Politechniki Warszawskiej nadzorujący pracom zlecił wykonanie dokładnych pomiarów więźby dachowej potrzebnych do wykonania planu prac naprawczych konstrukcji dachowej.


6.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


7.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela. Pan Wójt zwraca się z serdeczną prośbą byśmy nie zwlekali i co prędzej wzięli udział w spisie.


8.              Pan Wójt zachęca wszystkich mieszkańców naszej gminy do zaszczepienia się przez covidowi 19, aby uchronić się przed kolejną falą pandemii.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.

14 Niedziela Zwykła

4 czerwca 2021

1.              Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. Na 15oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w wtorek  wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w czwartek wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.


3.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


4.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie, który jest obowiązkiem każdego obywatela. Pan Wójt zwraca się z serdeczną prośbą byśmy nie zwlekali i co prędzej wzięli udział w spisie.


5.              Pan Wójt zachęca wszystkich mieszkańców naszej gminy do zaszczepienia się przez covidowi 19, aby uchronić się przed kolejną falą pandemii.


6.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej.


7.              Cmentarz grzebalny to miejsce wiecznego spoczynku naszych rodziców, bliskich, krewnych i przyjaciół. Szacunek naszym zmarłym okazujemy przez modlitwę, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Dlatego prosimy o godne zachowanie i nie wyrzucanie śmieci komunalnych przy bramach,  przy grobach.


8.              Papieska intencja apostolstwa modlitwy na lipiec: "Przyjaźń społeczna: Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni".

13 Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła; w sobotę święto Św. Tomasza, Apostoła.


2.              We wtorek osoby będące w stanie łaski uświęcającej, posługujące się przedmiotami kultu /krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, a do swoich modlitw dodadzą wyznanie wiary mogą uzyskać odpust zupełny. Nadto odpust zupełny w tym dniu mogą zyskać osoby które nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.


3.              Ofiary złożone na tacę we wtorek przeznaczone są na konserwację bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.


4.              W środę kończymy odprawianie nabożeństwa do Serca  Jezusa.


5.              W pierwszy czwartek miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


6.              W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy od 16oo na adorację Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi pierwszopiątkowej.


7.              W pierwszą sobotę miesiąca o 17.00 intencja wynagradzająca Sercu Maryi od Kół różańcowych, a po mszy spotkanie dla należących do Żywego Różańca.


8.              W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15.00 adoracja indywidualna. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.


9.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


10.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


11.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej zarówno dla dzieci i dorosłych.


12.           Cmentarz grzebalny to miejsce wiecznego spoczynku naszych rodziców, bliskich, krewnych i przyjaciół. Szacunek naszym zmarłym okazujemy przez modlitwę, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Dlatego też prosimy o godne zachowanie i nie wyrzucanie śmieci komunalnych przy bramach wejściowych na cmentarz, przy grobach ani na grobach..


13.           Papieska intencja apostolstwa modlitwy na lipiec: "Przyjaźń społeczna: Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni".

12 Niedziela Zwykła

19 czerwca 2021

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.


3.              W środę 23 czerwca zapraszamy na mszę świętą dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego. Msza św. dziękczynna dla dzieci klas od pierwszej do trzeciej włącznie o godz. 9.00, a dla klas od czwartej do ósmej o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci we wtorek od godz. 16.00 oraz podczas mszy dziękczynnych.


4.              Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.


5.              W minionym tygodniu zostały rozpoczęte prace przy montażu rusztowań przy chórze oraz demontażu podłogi na chórze i demontażu starych organów. Prace te potrwają kilka miesięcy i zostaną uwieńczone instalacją nowych organów.


6.              Jak już informowaliśmy, została wykonana ekspertyza mykologiczna dotycząca stropu i więźby dachowej na naszym kościele. Więźba jest w bardzo złym stanie i wymaga bezwzględnej wymiany z  racji zniszczenia przez szkodnika zwanego "spuszczel domowy". Eksperci opracowują plan napraw koniecznych dla uzdrowienia więźby dachowej na kościele, o czym będziemy informować naszych parafian.


7.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


8.              Ksiądz Biskup Ordynariusz wydał dekret o odwołaniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. od dnia 19 czerwca bieżącego roku. /treść dekretu/.


9.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


10.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej tak dla dorosłych jak i dla dzieci.


11.           Cmentarz grzebalny to miejsce wiecznego spoczynku naszych rodziców, bliskich, krewnych i przyjaciół. Szacunek naszym zmarłym okazujemy przez modlitwę, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Dlatego prosimy o godne zachowanie i nie wyrzucanie śmieci komunalnych przy bramach czy też grobach.

11 Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa, męczennika; w czwartek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


3.              Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.


4.              Pragniemy poinformować, że wykonawca organów dla naszej świątyni kontynuuje prace przy budowie tegoż instrumentu. Jeszcze w czerwcu tegoż roku rozpoczną się prace przy montażu rusztowań przy chórze dla demontażu podłogi na chórze.


5.              Została wykonana ekspertyza mykologiczna dotycząca stropu i więźby dachowej na naszym kościele. Więźba jest w bardzo złym stanie i wymaga bezwzględnej wymiany z  racji zniszczenia przez szkodnika zwanego "spuszczel domowy" /Hylotrupes bajulus/  który zasiedla się przede wszystkim w więźbach dachowych wykonanych z drzew iglastych. Eksperci opracowują plan napraw koniecznych dla uzdrowienia więźby dachowej na kościele, o czym będziemy jeszcze informować naszych parafian.


6.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy zasłanianie nosa  i ust maską w świątyni, o zachowanie dystansu i  dezynfekcje rąk.


7.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


8.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej tak dla dorosłych jak i dla dzieci.