26 czerwca 2022

1.            Zakończyliśmy czas Bożego Ciała i Oktawy po Bożym Ciele. Dziękujmy Jezusowi za dar eucharystii. Pragniemy również podziękować bardzo serdecznie wszystkim za aktywny udział w procesji ulicami naszej miejscowości. Dziękujemy służbom Policji, Straży Pożarnej za zabezpieczenie drożności trasy przemarszu; niosącym krzyż i latarki, chorągwie, feletrony, baldachim; scholii parafialnej, sypaczkom kwiatów, ministrantom, dzieciom w strojach komunijnych i wszystkim posługującym na procesji. Nadto dziękujemy za bardzo liczny udział w modlitwach aż do zakończenia procesji w świątyni.

2.            W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3.            Taca zbierana w środę przeznaczona jest na konserwację Bazyliki Św. Piotra w Watykanie i na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

4.            W dniu uroczystości osoby posługujące się przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa mogą zyskać odpust zupełny. Należy być w stanie łaski uświęcającej i odmówić wyznanie wiary, wzbudzając chęć zyskania odpustu.

5.            W piątek z racji pierwszego piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 16:00 i do spowiedzi pierwszopiątkowej.

6.            W pierwszą sobotę miesiąca msza św. O 17:00 w intencji papieża i Ojczyzny. Po mszy spotkanie dla Kół Różańcowych.

7.            W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie procesja eucharystyczna, po procesji do 15:00 adoracja indywidualna i do 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8.             Chociaż nie ma już obowiązku zasłaniania w świątyni nosa i ust maską, to jednak prosimy o zachowanie dystansu i dezynfekcję rąk.

9.                Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika "Różaniec". Jest tam wiele ciekawych artykułów.