Ogłoszenia

1 Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021

1.              W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną na godz. 16.15.


2.              Jutro będziemy obchodzili święto Katedry Św. Piotra, Apostoła. Osoby które w tym dniu nawiedzą katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę mogą uzyskać odpust zupełny.


3.              W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 16.15 dorosłych i dzieci, natomiast na godz. 19.00 zapraszamy młodzież i powracających później z pracy.

4.              Pragniemy przypomnieć przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.


5.              Stosownie do zaleceń księdza Biskupa naszej diecezji, wznawiamy przygotowanie do I Komunii Św. Dziś po mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III a  z Nieporętu; w przyszłą niedzielę klasa III b z Nieporętu.


6.              Kandydaci do bierzmowania dziś grupa młodsza po mszy wieczornej, a w przyszłą niedzielę grupa starsza. Chcemy do końca maja organizować przygotowanie co dwa tygodnie, by   w czerwcu odbyło się dla tych grup bierzmowanie.


7.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z przepisami, tj. w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos i zachowujemy dystans. Starajmy się respektować te wymogi.


8.              Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec" oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


10.           Przeżywamy Rok Św. Józefa. Starajmy się lepiej poznać Jego rolę jaką odegrał z życiu Św. Rodziny. Pomoże nam w tym mała książeczka o Św. Rodzinie, do której lektury zachęcamy.


11.           Księża Salezjanie prowadzący Szkolę Podstawową w Legionowie ogłaszają rekrutację do szkoły, która potrwa do 19 marca bieżącego roku. Liczba miejsc mocno ograniczona.

6 Niedziela Zwykła

14 lutego 2021

1.              Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji. Za pomoc w prowadzeniu tegoż dzieła składamy staropolskie "Bóg zapłać".


2.              We wtorek kończy się czas karnawału.


3.              Od środy rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Wielki Post to czas o chrzcielnym, pokutnym i pasyjnym charakterze.


4.              W Środę Popielcową msza św. o 7.30; 9.00 i 17.00o. Podczas każdej mszy obrzęd posypania głów popiołem.


5.              Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. I tak w piątek na godz. 16.15 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy dorosłych i dzieci. Natomiast na godz. 19.00 zapraszamy młodzież i powracających później z pracy.


6.              W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16.15.


7.              Pragniemy przypomnieć przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.


8.              Stosownie do zaleceń księdza Biskupa naszej diecezji, wznawiamy przygotowanie do I Komunii Św. Dziś po mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III z Wólki Radzymińskiej; w przyszłą niedzielę klasa III a z Nieporętu.


9.              Kandydaci do bierzmowania dziś grupa starsza, po mszy wieczornej, a w przyszłą niedzielę grupa młodsza.


10.           W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z przepisami, tj. w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos; dezynfekujemy ręce oraz zachowujemy dystans. Starajmy się respektować te wymogi.


11.           Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


12.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec" oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


13.           Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Nieporęt zachęca do wzięcia udziału w naborze na rachmistrzów do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lutego. Formularz należy składać  w Kancelarii Urzędu Gminy Nieporęt.

5 Niedziela Zwykła

6 lutego 2021

1.              W dniu dzisiejszym Biskup Ordynariusz naszej diecezji Romuald Kamiński obchodzi imieniny. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie. Na zakończenie sumy odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy.."


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy; w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes -  Światowy Dzień Chorych.


3.              W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką "Caritas" naszej diecezji.


4.              Stosownie do zaleceń księdza Biskupa naszej diecezji, wznawiamy przygotowanie do I Komunii Św. Spotkania dzieci i rodziców będą miały miejsce w niedziele po mszy o 10,30 w grupach. I tak w przyszłą niedzielę 14 lutego dzieci Klasy III ze szkoły z Wólki Radzymińskiej; w niedzielę 21 lutego klasa III a z Nieporętu i w niedzielę 28 lutego klasa III b z Nieporętu.


5.              Również kandydatów do bierzmowania zapraszamy w niedzielę 14 lutego grupę starszą i 21 lutego grupę młodszą. Spotkania po mszy wieczornej.


6.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


7.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


8.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


9.              Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Nieporęt zachęca do wzięcia udziału w naborze na rachmistrzów Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 9 lutego. Oferta kandydata na rachmistrza spisowego dostępna jest na stronie internetowej gminy. Formularz należy składać w kancelarii Urzędu Gminy Nieporęt.

4 Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021

1.     W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej gromnicznej; w piątek wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w sobotę wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

2.      We wtorek z racji święta związanego z tajemnicą Narodzenia Pańskiego należy śpiewać kolędy. Msze św. w tym dniu 0 7,30; 9.00 i 17.00. Błogosławieństwo świec gromnicznych podczas każdej Mszy św.

3.       Dzień Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego. Módlmy się za osoby konsekrowane, aby dawali dobre świadectwo życia Ewangelią. Taca z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe,

4.       W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.

5.       W czwartek pierwszy miesiąca prośmy Jezusa o nowe, dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6.       W piątek pierwszy miesiąca zapraszamy od godziny 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, a osoby odprawiając pierwsze piątki do spowiedzi.

7.       W pierwszą sobotę msza św. wynagradzająca Sercu Maryi od kół różańcowych, a po mszy spotkanie należących do Różańca.

8.       Pierwsza niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.00, a o 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9.      W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi,

10.    Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.

11.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.

12.   Papieska intencja apostolstwa modlitwy na luty: "Módlmy się w intencji kobiet, ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane"

3 Niedziela Zwykła - Niedziela Słowa Bożego

24 stycznia 2021

1.              Dziś zgodnie z decyzją papieża Franciszka obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Niech ten dzień uświadamia nam jak ważne w życiu chrześcijanina jest Słowo Boga kierowane jako Słowo Zbawienia. Starajmy się coraz częściej czytać Pismo Św.


2.              Dziś zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla Chorwacji dotkniętej trzęsieniem ziemi. Zechciejmy pospieszyć  z pomocą potrzebującym wsparcia.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła; we wtorek wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w czwartek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła..


4.              W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów  intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.


5.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


6.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


8.              Ogłoszenie społeczne: W związku z rozpoczętą akcją Narodowego Programu szczepień przeciw covid 19 Pan Wójt Gminy Nieporęt informuje, że na terenie Gminy Nieporęt zostały wyznaczone dwa punkty, w których prowadzone będą szczepienia: Centrum Medyczne przy ul Podleśnej 4 oraz Praktyka lekarska w przychodni przy u. Dworcowej 8 B. Gminna infolinia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 15. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne. Gmina będzie organizowała mobilny punkt szczepień polegający na bezpłatnym dowozie niepełnosprawnego  do punktu szczepień jak również na szczepieniu w domu pacjenta w uzasadnionych przypadkach. Zechciejmy się włączyć w akcję szczepień, by zadbać nie tylko o siebie i zdrowie innych.

2 Niedziela Zwykła

17 stycznia 2021

1.              W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku jest on obchodzony pod hasłem: "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc" słowa zaczerpnięte z Ewangelii Św. Jana /J15,5-9/.


2.              W środę 20 stycznia przypada 3 rocznica /2018/ ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Po mszy św. wieczornej odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy"


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara; w czwartek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy.


4.              W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów  intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.


5.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


6.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


8.              Ogłoszenie społeczne: W związku z rozpoczętą akcją Narodowego Programu szczepień przeciw covid 19 Pan Wójt Gminy Nieporęt informuje, że na terenie Gminy Nieporęt zostały wyznaczone dwa punkty, w których prowadzone będą szczepienia: Centrum Medyczne przy ul Podleśnej 4 oraz Praktyka lekarska w przychodni przy u. Dworcowej 8 B. Gminna infolinia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 15. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne. Gmina będzie organizowała mobilny punkt szczepień polegający na bezpłatnym dowozie niepełnosprawnego  do punktu szczepień jak również na szczepieniu w domu pacjenta w uzasadnionych przypadkach. Zechciejmy się włączyć w akcję szczepień, by zadbać nie tylko o siebie i zdrowie innych.

Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021

1.              Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Dlatego po dzisiejszej niedzieli należy podczas liturgii śpiewać pieśni okresu zwykłego. Jednak w Polsce Stolica Apostolska zezwala, by na Ofiarowanie jak i na zakończenie mszy można było zaśpiewać kolędę.


2.              W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów na intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania intencji.


3.              Pan Kościelny roznosi kadzidło i kredę oraz kalendarze na 2021 rok. Starajmy się wychodzić do furtek by nie narażać siebie na zachorowania. Przy tej okazji złóżmy na ręce Pana jakąś ofiarę.


4.              Okres po Bożym Narodzeniu był czasem odwiedzin parafian przez duszpasterzy. Ze względu na pandemię kolęda w naszej parafii odbędzie się w późniejszym terminie. O formule spotkania księży z wiernymi poinformujemy w późniejszym czasie.


5.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


6.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.

2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

3 stycznia 2021

1.              W tym tygodniu obchodzimy: w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego; w czwartek pierwszy czwartek miesiąca.


2.              W środę 6 stycznia  obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w Polsce świętem Trzech Króli. Kredę i kadzidło pobłogosławimy podczas każdej mszy. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę o 7.30; 9.00; 1030; 12.30 i 17.00. Ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na misje.


3.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


4.              W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończy się okres Narodzenia Pańskiego.


5.              W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów na intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania intencji.


6.              Pan Kościelny roznosi kadzidło i kredę oraz kalendarze na 2021 rok. Starajmy się wychodzić do furtek by nie narażać siebie na zachorowania. Przy tej okazji złóżmy na ręce Pana jakąś ofiarę.


7.              Okres po Bożym Narodzeniu był czasem odwiedzin parafian przez duszpasterzy. Ze względu na pandemię kolęda w naszej parafii odbędzie się w późniejszym terminie. O formule spotkania księży z wiernymi poinformujemy w późniejszym czasie.


8.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


9.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


10.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


11.           Papieska intencja apostolstwa modlitwy na styczeń: "Braterstwo ludzkie: Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich".