Ogłoszenia

  Ogłoszenia na 6 Niedzielę Zwykłą

16 lutego 2020

 

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.


2.              W sobotę obchodzić będziemy święto Katedry Świętego Piotra. Osoby będące w stanie łaski uświęcającej, które nawiedzą w tym dniu katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę mogą uzyskać odpust zupełny.


3.              Pragniemy poinformować, że w sobotę 29 lutego w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński i potrwa prze dziesięć kolejnych sobót. Osoby pragnące zawrzeć ślub w przeciągu najbliższych lat zachęcamy do wzięcia udziału w tym kursie, by potem nie biegać po innych parafiach, bo czas nagli do ślubu. Zapisy na pierwszym spotkaniu w sali na plebanii.


4.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

 

  Ogłoszenia na 5 Niedzielę Zwykłą

9 lutego 2020

 

1.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy; we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego; w piątek święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

 

2.              W czwartek 13 lutego z racji dnia Fatimskiego msza św. od parafialnych Kół Różańcowych o  godz. 17oo w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka.

 

3.              W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka  do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

 

4.              Pragniemy poinformować, że w sobotę 29 lutego w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński i potrwa prze dziesięć kolejnych sobót. Osoby pragnące zawrzeć ślub w przeciągu najbliższych lat zachęcamy do wzięcia udziału w tym kursie, by potem nie biegać po innych parafiach, bo czas nagli do ślubu. Zapisy na pierwszym spotkaniu w sali na plebanii.

 

5.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

 

 Ogłoszenia na 4 Niedzielę Zwykłą - Ofiarowanie Pańskie

2 lutego 2020

 

1.              Dziś w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. W modlitwach prośmy Boga o liczne i święte powołania do życia zakonnego.


2.              Również dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00.  Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w czwartek wspomnienie Św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.


4.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


5.              W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy od godz. 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji odprawiający pierwsze piątki miesiąca mogą przystąpić do spowiedzi świętej.


6.              Również w piątek Pasterz naszej Diecezji Biskup Romuald Kamiński obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy w modlitwach Dostojnym Solenizancie.


7.              Pragniemy poinformować, że w sobotę 29 lutego w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński i potrwa prze dziesięć kolejnych sobót. Osoby pragnące zawrzeć ślub w przeciągu najbliższych lat zachęcamy do wzięcia udziału w tym kursie, by potem nie biegać po innych parafiach, bo czas nagli do ślubu. Zapisy na pierwszym spotkaniu w sali na plebanii.


8.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


9.              Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc luty: "Za migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów przemytników, aby ich wołanie o pomoc było słyszane i brane pod uwagę".

 

 Ogłoszenia na 3 Niedzielę Zwykłą

26 stycznia 2020

 

1.              Dzisiejsza niedziela zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Papież zachęca nas do częstej lektury Pisma Świętego i rozmyślania o nauce jaką nam daje Bóg w swoim Słowie.


2.              Księża Biskupi Polscy proszą, by jutro tj. 27 stycznia w 75 rocznicę oswo-bodzenia obozu w Birkenau o godz. 15.00 wszyscy Polacy zapalili świece w swoich domach i pomodlili się za ofiary zbrodni oraz o pokój.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera.


4.              W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca msza św. o 17.00 w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od parafialnych Kół Żywego Różańca, a po mszy spotkanie z należącymi do wspólnot różańcowych.


5.              W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Święto to związane jest z tajemnicą Narodzenia Pańskiego i dlatego należy śpiewać kolędy. Podczas każdej mszy świętej pobłogosławimy świece zwane gromnicami.


6.              W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.


7.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".


8.              Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc luty: "Za migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów przemytników, aby ich wołanie o pomoc było słyszane i brane pod uwagę",

 

 Ogłoszenia na 2 Niedzielę Zwykłą

19 stycznia 2020

 

1.              Wczoraj to jest w sobotę 18 stycznia rozpoczęliśmy Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Potrwa do soboty 25 stycznia. W tym roku Tydzień modlitwy obchodzony jest pod hasłem "Życzliwymi bądźmy". W naszych modlitwach prośmy Jezusa, by wszyscy wyznawcy Chrystusa dążyli do wypełnienia się modlitwy naszego Zbawiciela "aby stanowili jedno".


2.              W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie naszych parafian. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim z którymi spotkaliśmy się na kolędzie, za życzliwe przyjęcie w Waszych domach oraz za troskę i zainteresowanie sprawami związanymi z życiem religijnym. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy, które przeznaczamy na prace związane z wykonaniem nowych organów. Dziękujemy także za dodatkowe ofiary złożone specjalnie na organy. W przyszłą niedzielę ksiądz proboszcz podczas każdej mszy świętej złoży sprawozdanie pokolędowe.


3.              W poniedziałek 20 stycznia będziemy obchodzić 2 rocznicę ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. W modlitwach pamiętajmy o naszym biskupie. Natomiast podczas mszy św. wieczornej odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy" prosząc o zdrowie i potrzebne łaski dla Pasterza.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w środę wspomnienie Św. Wincentego Pallottiego, prezbitera założyciela Stowarzyszenia Księży Pallotynów, którzy pomagają nam w pracy parafialnej; w piątek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.


5.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

 Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020

 

1.              Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego. W Polsce do 2 lutego można śpiewać kolędy na ofiarowanie i zakończenie mszy. W innych częściach mszy św. śpiewamy pieśni okresu zwykłego.


2.              Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie dla młodszej grupy młodszej to jest młodzieży klas ósmych i pierwszych średnich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


3.              W sobotę 18 stycznia rozpocznie się Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Potrwa do 25 stycznia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Życzliwymi bądźmy".


4.              W ramach wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu odwiedzimy parafian: W poniedziałek 13 stycznia od godz. 16.00 2 księży uda się na ul. Dworcową /po stronie szkoły i remizy/ jeden od dworca kolejowego, drugi od Jana Kazimierza do spotkania się kapłanów: trzeci kapłan odwiedzi mieszkańców ul. Dzikiej i Inwokacji. We wtorek 14 stycznia od godz. 16.00, 2 kapłanów uda się na ul. Dworcową /po stronie przychodni/ jeden od dworca kolejowego, drugi od Jana Kazimierza do spotkania się księży: oraz 2 księży uda się na ul. Jana Kazimierza numery nieparzyste, jeden od numeru 5, drugi od numeru 115 do spotkania obu kapłanów; W środę 15 stycznia od godz. 16.00 dwóch kapłanów  uda się na ul. Jana Kazimierza strona nieparzysta: 1 kapłan od numeru 243 do 177:  drugi kapłan  od ul. Zamkowej i na Jana Kazimierza od numeru 123 do 169 oraz dwóch księży uda się na ul. Jana Kazimierza, strona parzysta: jeden od ul. Asesora, Rejtana. Rejenta i Jana Kazimierza od numeru 300 do 288 oraz drugi kapłan ul. Jana Kazimierza od numeru 284 do 222 i ul. Szlachecką i Soplicy. W czwartek 16 stycznia od godz. 16.00 trzech księży uda się na ul. Jana Kazimierza /strona parzysta: jeden kapłan ul. Jana Kazimierza od numeru 224 do 190 i ul. Telimeny, Epopei, Gerwazego; drugi ksiądz na ul. Jana Kazimierza od numeru 192 do 148 i ul. Podkomorzego, Mickiewicza i Pana Tadeusza; trzeci ksiądz na ul. Jana Kazimierza od numeru 6 do 42 i ul. Niezapominajki; W piątek 17 stycznia od godz. 16oo trzech księży uda się Jana Kazimierza: jeden ksiądz na ul. Irysową i na ul. Jana Kazimierza od numeru 44 do 68 A: drugi od numeru 70 do 108 A i na ul. Tulipanową; trzeci  kapłan na ul. Jana Kazimierza od numeru 144 do 114 i dalej na  Plac Wolności i Nadleśnictwo: czwarty kapłan uda się na ulicę Myśliwską do nowo wybudowanych bloków. W sobotę 18 stycznia od godz. 9.00 jeden ksiądz uda się na ul. Chłodną od numeru 1 do 23 na stronie nieparzystej i na stronie parzystej od numeru 2 do 10; drugi kapłan uda się na ul. Pionierską od ul. Podleśnej i dalej na ul. Chłodną od numeru 14 do 28 na stronie parzystej: trzeci ksiądz uda się na ul. Myśliwską.


5.              Na sobotę rodziny które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie mogą zaprosić i ustalić godzinę odwiedzin duszpasterskich.


6.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

Ogłoszenia na 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 

05 stycznia 2020


1.              Jutro przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną świętem Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę o 7.30; 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00. Podczas każdej mszy pobłogosławione będą kreda i kadzidło.


2.              Ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na misje.


3.              W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego.


4.              Również w przyszłą niedzielę spotkanie młodszej grupy to jest klasy ósme i starsi przygotowującej się do bierzmowania po mszy wieczornej.


5.              W ramach wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu odwiedzimy parafian: We wtorek 07 stycznia od godz. 16.00, 3 kapłanów uda się w Nieporęcie na ul. Zwycięstwa numery parzyste: jeden kapłan od numeru 2 do 10; drugi z księży od nr 12 do 22 i 3 kapłan od 48 do 24 do spotkania z drugim księdzem. W środę 08 stycznia od godz. 16.00 3 kapłanów uda się na ul. Zwycięstwa strona nieparzysta: 1 kapłan od 1 do 9; drugi kapłan od 9 do 19 i trzeci ksiądz od 30 i 28 oraz od 29 do 23. W czwartek 10 stycznia od godz. 16.00 4 księży uda się w Nieporęcie: jeden kapłan ul. Różana domki od 2 do 16 i blok 1 i 3; drugi ksiądz na ul. Różanej bloki 5, 9, 13 i 15; trzeci ksiądz na ul. Różanej bloki 18, 20, 22, 24 i domki 36 i 48; czwarty ksiądz odwiedzi mieszkańców ul. Sasankowej i Chabrowej. W piątek 10 stycznia od godz. 16.00 4 kapłanów uda się w Nieporęcie: jeden kapłan na ul. Pilawa, Policja i Wojska Polskiego domy przy kanale; drugi ksiądz na ul. Wieczornej Bryzy i Wojska Polskiego 4 do 18; trzeci ksiądz na ul. Podleśną i Lazurową; 4 kapłan na ul. Ogrodową i Szafirową. W sobotę 11 stycznia 3 księży od godz. 9oo uda się w Nieporęcie: jeden kapłan na ul.  Hubala, Pęczkowskiego, Polnych Kwiatów, Agawy, Lawendowej, Powstańców i Odrodzenia; dwóch Księzy na ul. Nowolipie jeden od nr 1 i drugi od nr 48 do spotkania.


6.              Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest  tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" oraz miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".