Ogłoszenia na 27 Niedzielę Zwykłą - 06 października 2019 roku

1.             Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu z procesją eucharystyczną. Po procesji adoracja indywidualna do 15oo. O 15oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na procesję zapraszamy asystę parafialną, sypaczki kwiatów i ministrantów.

2.             W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie

Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

3.             Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wszystkie dni po mszy wieczornej. Jednocześnie przypominamy, że wiernym, którzy odmówią różaniec w kościele, kaplicy, czy w rodzinie, udziela się odpustu zupełnego, Należy spełnić następujące warunki: tajemnice odmówić w sposób ciągły, z modlitwą połączyć rozważanie tajemnic i zapowiadać poszczególne tajemnice.

4.             Przyjmujemy już na wypominki za zmarłych. Wypominki zapisujemy na kartkach które są wyłożone pod chórem. Prosimy pisać wyraźnie imiona i nazwiska. Imiona zmarłych podajemy w mianowniku, np.: Jan, Franciszka itp. Na odrębnych kartkach prosimy podawać wypominki roczne, które będą czytane w niedziele od godz. 12oo. Zaś od listopada nie będzie mszy wypominkowej we wtorki z powodu niskiej frekwencji i niewielkiego udziału osób w tej modlitwie. W ten sposób damy możliwość dla 56 osób zamówienia intencji indywidualnej. Bowiem wypominki roczne czytane są w ciągu roku ponad 50 razy. Wypominki jednorazowe będą czytane na cmentarzu oraz  w kościele podczas procesji żałobnej po mszy o 17oo we Wszystkich Świętych, a w dniu Zadusznym 2 listopada po mszy o 9oo i 17oo.

5.             Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych poleconych w zbiorowej mszy listopadowej o godz. 17oo.

6.             Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: to jest tygodników "Idziemy" i "Gościa Niedzielnego" i miesięczników "Różaniec" i "Nasza Arka".

7.             Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

1.     Dawid Klimkiewicz, kawaler z Nieporętu, parafii tutejszej i Paulina Monika Jeziorska, panna z Laskowa, parafii Dąbrówka, zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej. Natomiast w modlitwach prośmy Boga o łaski dla nupturientów.