Ogłoszenia

12 Niedziela Zwykła

19 czerwca 2021

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.


3.              W środę 23 czerwca zapraszamy na mszę świętą dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego. Msza św. dziękczynna dla dzieci klas od pierwszej do trzeciej włącznie o godz. 9.00, a dla klas od czwartej do ósmej o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci we wtorek od godz. 16.00 oraz podczas mszy dziękczynnych.


4.              Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.


5.              W minionym tygodniu zostały rozpoczęte prace przy montażu rusztowań przy chórze oraz demontażu podłogi na chórze i demontażu starych organów. Prace te potrwają kilka miesięcy i zostaną uwieńczone instalacją nowych organów.


6.              Jak już informowaliśmy, została wykonana ekspertyza mykologiczna dotycząca stropu i więźby dachowej na naszym kościele. Więźba jest w bardzo złym stanie i wymaga bezwzględnej wymiany z  racji zniszczenia przez szkodnika zwanego "spuszczel domowy". Eksperci opracowują plan napraw koniecznych dla uzdrowienia więźby dachowej na kościele, o czym będziemy informować naszych parafian.


7.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy o zasłanianie w świątyni nosa i ust maską, oraz o zachowanie dystansu i  dezynfekowanie rąk.


8.              Ksiądz Biskup Ordynariusz wydał dekret o odwołaniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. od dnia 19 czerwca bieżącego roku. /treść dekretu/.


9.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


10.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej tak dla dorosłych jak i dla dzieci.


11.           Cmentarz grzebalny to miejsce wiecznego spoczynku naszych rodziców, bliskich, krewnych i przyjaciół. Szacunek naszym zmarłym okazujemy przez modlitwę, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Dlatego prosimy o godne zachowanie i nie wyrzucanie śmieci komunalnych przy bramach czy też grobach.

11 Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021

1.              Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy Bóg zapłać.


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek  wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa, męczennika; w czwartek wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


3.              Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.


4.              Pragniemy poinformować, że wykonawca organów dla naszej świątyni kontynuuje prace przy budowie tegoż instrumentu. Jeszcze w czerwcu tegoż roku rozpoczną się prace przy montażu rusztowań przy chórze dla demontażu podłogi na chórze.


5.              Została wykonana ekspertyza mykologiczna dotycząca stropu i więźby dachowej na naszym kościele. Więźba jest w bardzo złym stanie i wymaga bezwzględnej wymiany z  racji zniszczenia przez szkodnika zwanego "spuszczel domowy" /Hylotrupes bajulus/  który zasiedla się przede wszystkim w więźbach dachowych wykonanych z drzew iglastych. Eksperci opracowują plan napraw koniecznych dla uzdrowienia więźby dachowej na kościele, o czym będziemy jeszcze informować naszych parafian.


6.              W związku z przepisami pandemicznymi prosimy zasłanianie nosa  i ust maską w świątyni, o zachowanie dystansu i  dezynfekcje rąk.


7.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


8.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej tak dla dorosłych jak i dla dzieci.

10 Niedziela Zwykła

6 czerwca 2021

1.              Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pracowali przy budowie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną w Boże Ciało oraz wszystkim którzy czynnie uczestniczyli w procesji swoją modlitwą oraz  pełniąc funkcje liturgiczne i procesyjne.


2.              Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna. Po procesji do 15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na 15oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


3.              Do czwartku włącznie po mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję eucharystyczną z racji Oktawy Bożego Ciała.


4.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Królowej; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.


5.              W czwartek na zakończenie oktawy po mszy św. wieczornej błogosławieństwo wianków.


6.              W piątek 11 czerwca w 100 - lecie poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa w Krakowie Episkopat Polski kolejny raz zawierzy Polskę Bożemu Sercu. Starajmy się włączyć w to wyjątkowe wydarzenie, podejmując modlitewne i duchowe przygotowanie. W naszym kościele odmówimy akt poświęcenia narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa na mszy św. o 7.30 i 17.00.


7.              W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.


8.              W przyszłą niedzielę 13 czerwca zapraszamy na godz. 19.00 na Nowennę Fatimską. Po mszy św. różaniec w procesji fatimskiej ze świecami.


9.              Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele jest odprawiane przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.


10.           W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


11.           W związku z przepisami pandemicznymi prosimy zasłanianie nosa  i ust maską w świątyni, o zachowanie dystansu i  dezynfekcje rąk.


12.           Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


13.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


14.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej to jest tygodników: "Idziemy", "Gościa Niedzielnego" oraz miesięcznika  "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej tak dla dorosłych jak i dla dzieci.


15.           Papieska intencja modlitwy na czerwiec: " Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa, przy wsparciu wspólnoty -  wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

30 maja 2021

1.              Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to dzień odpustu parafialnego. Po sumie która dziś rozpocznie się o 12.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła.


2.              Również dziś przeżywamy Pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii św. dzieci klas czwartych. I tak podczas mszy św. o 10.00 dzieci klasy IV A z Nieporętu; o 12.00 dzieci klasy IV B z Nieporętu i IV klasy z Wólki Radzymińskiej.


3.              Również dziś od godz.15.00 spowiedź dla kandydatów i świadków do Bierzmowania. Obecność u spowiedzi dla przystępujących do bierzmowania i świadków obowiązkowa. Zaś po mszy wieczornej odprawa liturgiczna dla grupy starszej, obecność obowiązkowa.


4.              W poniedziałek podczas mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Ordynariusz udzieli sakramentu Bierzmowania grupie starszej. Zaś grupa młodsza będzie miała bierzmowanie we wtorek o 18.00.


5.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; we wtorek wspomnienie Św. Justyna, męczennika; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem; w sobotę wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męcz.


6.              W poniedziałek kończy się czas nabożeństw majowych Od wtorku rozpoczną się nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w naszym kościele będą odprawiane każdego dnia po mszy św. wieczornej.


7.              W czwartek 03 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała, po sumie około godz,13.20 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy które prosimy udekorować na placu przy kościelnym. Prosimy by w procesji wzięła udział asysta parafialna, chorągwie, sypaczki kwiatów, feretrony i ministranci. Przez cały tydzień Oktawy po mszy wieczornej procesja eucharystyczna.


8.              W piątek pierwszy miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 i możliwość odbycia spowiedzi pierwszopiątkowej.


9.              W pierwszą sobotę miesiąca o 17.00 intencja wynagradzająca Sercu Maryi od Kół różańcowych, a po mszy spotkanie członków.


10.           W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania ks. Dariusz Czupryński i będzie zbierał ofiary na budowę Hospicjum dla dzieci. Pospieszmy z darem serca.


11.           W związku z przepisami pandemicznymi prosimy zasłanianie nosa  i ust maską w świątyni, o zachowanie dystansu,  dezynfekcje ręce.


12.           Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


13.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


14.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można też nabyć książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dla dzieci.


15.           Papieska intencja modlitwy na czerwiec: " Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa, by przy wsparciu wspólnoty wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością".

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021

1.              Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tą uroczystością kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy osoby które nie odprawiły do tej pory spowiedzi wielkanocnej uczyniły to jeszcze dziś.


2.              Również dziś przeżywamy Pierwszą Komunię św. dzieci klas trzecich. I tak podczas mszy św. o 10.00 dzieci klasy III A z Nieporętu; o 12.00 dzieci klasy III z Wólki Radzymińskiej i o 14.00 dzieci klasy III B z Nieporętu. Prosimy by na tych mszach brali udział rodziny przystępujących do I Komunii Świętej. Zaś pozostałych parafian zapraszamy na 7.30; 9.00 i 17.00.


3.              Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W środę wspomnienie Św. Filipa z Neri, prezbitera; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie Św. Urszuli Ledócho-wskiej, dziewicy.


4.              W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy rocznica Pierwszej Komunii św. I tak o godz. 10.00 klasa IV A i o godz. 12.00 klasa IV B z Nieporętu i IV z Wólki Radzymińskiej. Spowiedź w sobotę od 9.00 dla kl. IV A, dla pozostałych od 10.00.


5.              Niedziela Najświętszej Trójcy jest jednocześnie dniem odpustu parafialnego. Dlatego po mszy o 12.00 procesja eucharystyczna.


6.              Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane każdego dnia po mszy św. wieczornej. Zachęcamy również do śpiewu litanii loretańskiej przy przydrożnych kapliczkach.


7.              W związku z przepisami pandemicznymi w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 16 osób. Pozostałe osoby powinny pozostać na zewnątrz. Wszyscy w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos, zachowujemy dystans to jest półtora metrową odległość od siebie i dezynfekujemy ręce.


8.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


9.              Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy młodszej.


10.           Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce dla grupy starszej w poniedziałek 31 maja o godz. 18.00, a dla grupy młodszej we wtorek 01 czerwca o godz. 18.00. Spowiedź dla kandydatów i świadków do bierzmowania w niedzielę 30 maja od godz. 15.00 do 17.00.


11.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


12.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dla dzieci.

7 Niedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienia Pańskiego

16 maja 2021

1.              Jutro będziemy obchodzić uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.


2.              W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tą uroczystością kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy osoby które nie odprawiły do tej pory spowiedzi wielkanocnej uczyniły to co prędzej, by wypełnić przykazanie kościelne: "przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym Komunię Świętą przyjmować".


3.              W przyszłą niedzielę Pierwsza Komunia św. dla dzieci klas trzecich odbędzie się w trzech grupach. I tak podczas mszy św. o 10.00 dzieci klasy III A z Nieporętu; o 12.00 dzieci klasy III z Wólki Radzymińskiej i o 14oo dzieci klasy III B z Nieporętu. Prosimy by na tych mszach brali udział rodziny przystępujących do I Komunii Świętej. Zaś pozostałych parafian zapraszamy na 7.30; 9.00 i 17.00.


4.              Rocznica Pierwszej Komunii św. klas czwartych odbędzie się 30 maja w uroczystość Trójcy Przenajświętszej na mszach o 10.00 i 12.00


5.              Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane każdego dnia po mszy św. wieczornej. Zachęcamy również do śpiewu litanii loretańskiej przy przydrożnych kapliczkach.


6.              W związku z przepisami pandemicznymi w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 16 osób. Pozostałe osoby powinny pozostać na zewnątrz. Wszyscy w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos, zachowujemy dystans to jest półtora metrową odległość od siebie i dezynfekujemy ręce.


7.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


8.              Dziś po mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców i dzieci klasy III z Wólki Radzymińskiej.


9.              Również dziś po mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej, a przyszłą niedzielę grupy młodszej.


10.           Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce dla grupy starszej w poniedziałek 31 maja o godz. 18.00, a dla grupy młodszej we wtorek 01 czerwca o godz. 18.00.


11.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie. Pan Wójt naszej Gminy jako Komisarz Spisowy wystosował do nas mieszkańców prośbę i prosi, by nie odkładać tegoż obowiązku na późniejszy czas.


12.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dla dzieci.

 

5 Niedziela Wielkanocy

2 maja 2021

1.              Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00.  Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


2.              Dziś 2 maja jest to dzień flagi polskiej. Starajmy się z godnością odnosić do naszego narodowego godła.


3.              Jutro 3 maja Uroczystość Najświętszej Mary Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.30.


4.              We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji warszawsko - praskiej.


5.              W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba oraz pierwszy czwartek miesiąca. Prośmy Jezusa w tym dniu o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


6.              W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy od godz. 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu oraz do odbycia spowiedzi świętej.


7.              W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.


8.              Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane każdego dnia po mszy św. wieczornej. Zachęcamy również do śpiewu litanii loretańskiej przy przydrożnych kapliczkach.


9.              Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Zechciejmy pospieszyć z pomocą modlitewną i materialną uczelni w której mamy jednego kleryka.


10.           W związku z przepisami pandemicznymi w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 16 osób. Pozostałe osoby powinny pozostać na zewnątrz. Wszyscy w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos, zachowujemy dystans to jest półtora metrową odległość od siebie i dezynfekujemy ręce.


11.           Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


12.           Dziś po mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców i dzieci klasy III A z Nieporętu, a w przyszłą niedzielę klasy III B z Nieporętu.


13.           Również dziś po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej, a przyszłą niedzielę. grupy młodszej.


14.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


15.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dla dzieci.

4 Niedziela Wielkanocy

25 kwietnia 2021

1.              W dzisiejszą 4 Niedzielę Wielkanocy zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przypada 58 Światowy Dzień Modlitwy o powołania. W Polsce niedziela ta rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Prośmy Chrystusa Pana o dobrych, gorliwych pracowników na niwie Pańskiej. Także dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o nowe powołania.


2.              Dziś ks. Marek Filipczuk obchodzi swoje imieniny. Księdzu  Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów.


3.              W czwartek będziemy obchodzić święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.


4.              W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele po mszy św. wieczornej. Zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej przy kapliczkach i prosimy o przyozdobienie kapliczek i krzyży przydrożnych.


5.              W związku z przepisami pandemicznymi w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 12 osób. Pozostałe osoby powinny pozostać na zewnątrz. Wszyscy w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos, zachowujemy dystans to jest półtora metrową odległość od siebie i dezynfekujemy ręce.


6.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


7.              Dziś po mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców i dzieci klasy III  z Wólki Radzymińskiej, a w przyszłą niedzielę klasy III A z Nieporętu.


8.              Również dziś po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy młodszej, a w przyszłą niedzielę. grupy starszej.


9.              W poniedziałek 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny  Królowej Polski o godz. 10.30 msza św. w intencji Ojczyzny.


10.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


11.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dla dzieci.

3 Niedziela Wielkanocy

18 kwietnia 2021

1.              W piątek 23 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.


2.              Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.


3.                       W związku z przepisami pandemicznymi w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 12 osób. Pozostałe osoby powinny pozostać na zewnątrz. Wszyscy w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos: również zachowujemy dystans półtora metrową odległość od siebie i dezynfekujemy ręce. Starajmy się respektować te wymogi.


4.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


5.              Dziś po mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców i dzieci klasy III B z Nieporętu, a w przyszłą niedzielę klasy III z Wólki Radzymińskiej.


6.              Natomiast dziś po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej, a w przyszłą niedzielę. grupy młodszej.


7.              W przyszłą niedzielę 25 kwietnia ks. Marek Filipczuk będzie obchodził swoje imieniny. Podczas mszy św. o 10.30 złożymy Księdzu Solenizantowi życzenia imieninowe.


8.              Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dla dzieci.

2 Niedziela Wielkanocy, Miłosierdzia Bożego

11 kwietnia 2021

1.              Dzisiaj przeżywamy Drugą Niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia. W tygodniu miłosierdzia postarajmy się dostrzec potrzebujących, chorych, cierpiących, aby przyjść im z pomocą nie tylko materialną ale także duchową.


2.              Również dzisiaj w Polsce możemy zyskać odpust zupełny. Należy odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kaplicy lub w kościele; albo wziąć udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub przynajmniej odmówią Ojcze nasz.., Wierzę w Boga dodając wezwanie: "Jezu miłosierny, ufam Tobie".


3.              Taca dzisiejsza jest przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej Diecezji.


4.              We wtorek z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na Nowennę Fatimską. Msza św. o godz. 17.00 w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka od Kół Żywego Różańca.


5.              W środę 14 kwietnia będziemy obchodzić 1055 rocznicę Chrztu Polski /966/. Zachęcamy do wspólnego dziękczynienia. Od Chrztu Polski liczymy powstanie państwa Polskiego oraz powstawanie struktur kościelnych.


6.              W związku z przepisami pandemicznymi w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 12 osób. Pozostałe osoby powinny pozostać na zewnątrz. Wszyscy w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos: również zachowujemy dystans półtora metrową odległość od siebie, a także dezynfekujemy ręce. Starajmy się respektować te wymogi.


7.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


8.              Dziś po mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców i dzieci klasy III A z Nieporętu, a w przyszłą niedzielę klasy III B.


9.              Natomiast dziś po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa młodsza, a za tydzień grupa starsza.


10.           Trwa Narodowy Spis Powszechny. Zachęcamy by wszyscy mieszkańcy naszej parafii jak najprędzej wzięli udział w spisie.


11.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dla dzieci.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

4 kwietnia 2021

1.              Przeżywamy Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Naszym Parafianom i Gościom przybyłym na święta do naszej parafii życzymy zdrowia, radości i pokoju, a także wytchnienia od spraw codziennych. Niech tajemnica Wielkiej Nocy napełnia nas nadzieją i odnawia ufność w Boży plan, w każdej życiowej potrzebie. "Niechaj ustępuje trwoga, mamy Zbawiciela Boga! Szatan, grzech i śmierć zwalczona, przez Chrystusa zwyciężona. Alleluja, alleluja".


2.              Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do grobu pańskiego: z ulicy Dworcowej 1390 zł.; z osiedla Las 460 zł., i ofiary indywidualne: jedna 100 zł; dwie po 50 zł. i dziewięć po  20 zł. Za ofiary składamy "Bóg zapłać".


3.              Dzisiaj msze św. jeszcze o 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00.


4.              Jutro drugi dzień świąteczny. Msze św. jak w niedzielę.


5.              Ofiary złożone jutro na tacę przeznaczone są na katolicki Uniwersytet Lubelski.


6.              W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie ma postu i można spożywać pokarmy mięsne.


7.              W przyszłą niedzielę będzie obchodzona Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.


8.              W związku z przepisami pandemicznymi w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 12 osób. Pozostałe osoby powinny pozostać na zewnątrz. Wszyscy w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos i zachowujemy dystans półtora metra, dezynfekujemy ręce. Starajmy się respektować te wymogi.


9.              Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


10.           Od 01 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny. W spisie muszą wziąć  udział wszyscy mieszkańcy. Zachęcamy do wypełnienia tegoż obowiązku.


11.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów. Można także nabyć różne książki o tematyce religijnej dla dorosłych i dla dzieci.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

28 marca 2021

1.              Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do grobu pańskiego: z ulicy Dworcowej 1390 zł. i z osiedla Las 460 zł. Składamy "Bóg zapłać".


2.              Dziś zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16.15.


3.              Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Do środy mszę św. o 7.30 i 17.00. W środę od godz. 16oo do 17oo będziemy spowiadać osoby, które nie mogły wcześniej się wyspowiadać.


4.              W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 17.00. Po mszy procesja do Ciemnicy i adoracja indywidualna do 20.00.


5.              W Wielki Piątek adoracja indywidualna od 8.00 do 20.00. Na 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na konserwację Grobu PJ w Jerozolimie.


6.              W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły wszystkich wierzących między 18. a 60 rokiem życia. Zachęca się aby zachować post ścisły w Wielką Sobotę.


7.              W Wielką Sobotę adoracja indywidualna przy Grobie Pańskim od 8 do godz. 21. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Nieporęcie od 8.00 do 17.00 na zewnątrz kościoła odbywać się będzie co 15 minut tj. o pełnej godzinie, 15; 30; i 45. W Wólce Radzymińskiej błogosławieństwo pokarmów o 12.00 przed remizą.


8.              Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy o 18.00.


9.              W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o 6.00. W procesji wezmą udział krzyż, latarki i figura Zmartwychwstałego Jezusa. Uczestniczących w procesji prosimy, by stworzyli wokół chodnika szpaler osób zachowujących między sobą odległość półtora metra. Po mszy rezurekcyjnej udamy się do domów by spożyć tradycyjne śniadanie wielkanocne. Inne msze św. o 9.00; 10.30; 12.30 i 17.00.


10.           Dziś po mszy o 10.30 spotkanie klasy III z Wólki Radzymińskiej.


11.           Dziś po mszy o 17.00 spotkanie grupy młodszej do bierzmowania.


12.           W związku z przepisami pandemicznymi w naszym kościele może przebywać podczas nabożeństw 12 osób. Pozostałe osoby powinny pozostać na zewnątrz. Wszyscy w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos i zachowujemy dystans półtora metra, dezynfekujemy ręce. Starajmy się respektować te wymogi.


13.           Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy św. osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


14.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów, oraz różnych książek. Idziemy dziś jest z rabatem i kosztuje 3 złote.


15.           Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wielkanocny. Nabywając świecę wspieramy akcje prowadzone przez Caritas.

4 Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021

1.              W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną na godz. 16.15.


2.              W piątek na godz. 16.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową dorosłych i dzieci, natomiast na 19.00 młodzież i powracających później z pracy.


3.              W piątek obchodzić będziemy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie ma postu, a więc możemy spożywać pokarmy mięsne.


4.              Również w piątek obchodzić będziemy 16 rocznicę święceń biskupich Arcybiskupa seniora Henryka Hosera SAC. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Arcybiskupie seniorze.


5.              W przyszłą niedziele rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy. Mszę św. w rekolekcje o 7.30; 9.00, 10.30 i 17.00. Spowiadać będziemy podczas mszy świętych.


6.              Dziś po mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III A z Nieporętu. przyszłą niedzielę dzieci klasy III B z Nieporętu.


7.              Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania, a w przyszłą niedzielę spotkanie grupy młodszej.


8.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z przepisami, tj. w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos i zachowujemy dystans, oraz dezynfekujemy ręce. Starajmy się respektować te wymogi.


9.              Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


10.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów, oraz różnych książek.


11.           Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wielkanocny. Nabywając świecę wspieramy akcje prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

3 Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021

1.              Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na dzieło misyjne "Ad gentes". Dziękujemy za wsparcie tegoż dzieła.


2.              W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną na godz. 16.15.


3.              W piątek na godz. 16.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową dorosłych i dzieci, natomiast na 19.00 młodzież i powracających później z pracy.


4.              W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka. W modlitwach pamiętajmy o papieżu. Podczas mszy św. o 17.00 odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy..".


5.              Również w sobotę z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Nowennę Fatimską i mszę w intencji Ojczyzny i papieża Franciszka. Po mszy odmówimy różaniec fatimski ze świecami.


6.              Dziś po mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy trzeciej z Wólki Radzymińskiej, a w przyszłą niedzielę dzieci klasy III A z Nieporętu.


7.              Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania, a w przyszłą niedzielę spotkanie grupy starszej.


8.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z przepisami, tj. w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos i zachowujemy dystans, oraz dezynfekujemy ręce. Starajmy się respektować te wymogi.


9.              Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


10.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec". Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów.


11.           Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wielkanocny. Nabywając świecę wspieramy akcje prowadzone przez Caritas naszej diecezji.


12.           Zachęcamy do nabywania dla dzieci książeczki do kolorowania związanej ze świętami wielkanocnymi, oraz modlitewnik dla dzieci, a dla dorosłych książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, o Św. Józefie, oraz modlitewnik na czas pandemii i inne książki religijne.

2 Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

1.              Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną na  16.15.


2.              W czwartek będziemy obchodzić święto Św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin Biskupa Seniora Kazimierza Romaniuka i 39 rocznica święceń biskupich./1982/. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie i Jubilacie.


3.              W czwartek pamiętajmy w modlitwach i prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i zakonów.


4.              W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy od 16oo na adorację Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi. Natomiast na 16.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową dorosłych i dzieci, a na 19oo młodzież i powracających później z pracy.


5.              W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca msza św. o 17.00 w intencji wynagradzającej Sercu Maryi od Kół Żywego Różańca, a po mszy spotkanie dla należących do róż różańcowych.


6.              W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.00. O 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


7.              Dziś po mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III b  z Nieporętu; a w przyszłą niedzielę  z Wólki Radzymińskiej.


8.              Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie grupy starszej przygotowującej się do bierzmowania, a w przyszłą niedzielę spotkanie grupy młodszej.


9.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z przepisami, tj. w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos i zachowujemy dystans, oraz dezynfekujemy ręce. Wypełniajmy te wymogi.


10.           Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


11.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec".


12.           Zachęcamy do nabywania świec Caritasu na stół wielkanocny, oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii i inne książki religijne.


13.           Księża Salezjanie prowadzący Szkolę Podstawową w Legionowie ogłaszają rekrutację do szkoły, która potrwa do 19 marca bieżącego roku.


14.           Papieska intencja apostolstwa modlitwy na marzec: " Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym".

Ogłoszenia

1 Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021

1.              W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną na godz. 16.15.


2.              Jutro będziemy obchodzili święto Katedry Św. Piotra, Apostoła. Osoby które w tym dniu nawiedzą katedrę lub konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę mogą uzyskać odpust zupełny.


3.              W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na godz. 16.15 dorosłych i dzieci, natomiast na godz. 19.00 zapraszamy młodzież i powracających później z pracy.

4.              Pragniemy przypomnieć przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.


5.              Stosownie do zaleceń księdza Biskupa naszej diecezji, wznawiamy przygotowanie do I Komunii Św. Dziś po mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III a  z Nieporętu; w przyszłą niedzielę klasa III b z Nieporętu.


6.              Kandydaci do bierzmowania dziś grupa młodsza po mszy wieczornej, a w przyszłą niedzielę grupa starsza. Chcemy do końca maja organizować przygotowanie co dwa tygodnie, by   w czerwcu odbyło się dla tych grup bierzmowanie.


7.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z przepisami, tj. w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos i zachowujemy dystans. Starajmy się respektować te wymogi.


8.              Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


9.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec" oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


10.           Przeżywamy Rok Św. Józefa. Starajmy się lepiej poznać Jego rolę jaką odegrał z życiu Św. Rodziny. Pomoże nam w tym mała książeczka o Św. Rodzinie, do której lektury zachęcamy.


11.           Księża Salezjanie prowadzący Szkolę Podstawową w Legionowie ogłaszają rekrutację do szkoły, która potrwa do 19 marca bieżącego roku. Liczba miejsc mocno ograniczona.

6 Niedziela Zwykła

14 lutego 2021

1.              Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji. Za pomoc w prowadzeniu tegoż dzieła składamy staropolskie "Bóg zapłać".


2.              We wtorek kończy się czas karnawału.


3.              Od środy rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Wielki Post to czas o chrzcielnym, pokutnym i pasyjnym charakterze.


4.              W Środę Popielcową msza św. o 7.30; 9.00 i 17.00o. Podczas każdej mszy obrzęd posypania głów popiołem.


5.              Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. I tak w piątek na godz. 16.15 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy dorosłych i dzieci. Natomiast na godz. 19.00 zapraszamy młodzież i powracających później z pracy.


6.              W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 16.15.


7.              Pragniemy przypomnieć przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.


8.              Stosownie do zaleceń księdza Biskupa naszej diecezji, wznawiamy przygotowanie do I Komunii Św. Dziś po mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III z Wólki Radzymińskiej; w przyszłą niedzielę klasa III a z Nieporętu.


9.              Kandydaci do bierzmowania dziś grupa starsza, po mszy wieczornej, a w przyszłą niedzielę grupa młodsza.


10.           W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z przepisami, tj. w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos; dezynfekujemy ręce oraz zachowujemy dystans. Starajmy się respektować te wymogi.


11.           Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


12.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej "Idziemy", "Gościa Niedzielnego", "Różaniec" oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


13.           Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Nieporęt zachęca do wzięcia udziału w naborze na rachmistrzów do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lutego. Formularz należy składać  w Kancelarii Urzędu Gminy Nieporęt.

5 Niedziela Zwykła

6 lutego 2021

1.              W dniu dzisiejszym Biskup Ordynariusz naszej diecezji Romuald Kamiński obchodzi imieniny. W modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie. Na zakończenie sumy odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy.."


2.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy; w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes -  Światowy Dzień Chorych.


3.              W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką "Caritas" naszej diecezji.


4.              Stosownie do zaleceń księdza Biskupa naszej diecezji, wznawiamy przygotowanie do I Komunii Św. Spotkania dzieci i rodziców będą miały miejsce w niedziele po mszy o 10,30 w grupach. I tak w przyszłą niedzielę 14 lutego dzieci Klasy III ze szkoły z Wólki Radzymińskiej; w niedzielę 21 lutego klasa III a z Nieporętu i w niedzielę 28 lutego klasa III b z Nieporętu.


5.              Również kandydatów do bierzmowania zapraszamy w niedzielę 14 lutego grupę starszą i 21 lutego grupę młodszą. Spotkania po mszy wieczornej.


6.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


7.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


8.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


9.              Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Nieporęt zachęca do wzięcia udziału w naborze na rachmistrzów Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 9 lutego. Oferta kandydata na rachmistrza spisowego dostępna jest na stronie internetowej gminy. Formularz należy składać w kancelarii Urzędu Gminy Nieporęt.

4 Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021

1.     W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej gromnicznej; w piątek wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w sobotę wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

2.      We wtorek z racji święta związanego z tajemnicą Narodzenia Pańskiego należy śpiewać kolędy. Msze św. w tym dniu 0 7,30; 9.00 i 17.00. Błogosławieństwo świec gromnicznych podczas każdej Mszy św.

3.       Dzień Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego. Módlmy się za osoby konsekrowane, aby dawali dobre świadectwo życia Ewangelią. Taca z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe,

4.       W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.

5.       W czwartek pierwszy miesiąca prośmy Jezusa o nowe, dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6.       W piątek pierwszy miesiąca zapraszamy od godziny 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, a osoby odprawiając pierwsze piątki do spowiedzi.

7.       W pierwszą sobotę msza św. wynagradzająca Sercu Maryi od kół różańcowych, a po mszy spotkanie należących do Różańca.

8.       Pierwsza niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.00, a o 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9.      W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi,

10.    Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.

11.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.

12.   Papieska intencja apostolstwa modlitwy na luty: "Módlmy się w intencji kobiet, ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane"

3 Niedziela Zwykła - Niedziela Słowa Bożego

24 stycznia 2021

1.              Dziś zgodnie z decyzją papieża Franciszka obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Niech ten dzień uświadamia nam jak ważne w życiu chrześcijanina jest Słowo Boga kierowane jako Słowo Zbawienia. Starajmy się coraz częściej czytać Pismo Św.


2.              Dziś zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla Chorwacji dotkniętej trzęsieniem ziemi. Zechciejmy pospieszyć  z pomocą potrzebującym wsparcia.


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła; we wtorek wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w czwartek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła..


4.              W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów  intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.


5.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


6.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


8.              Ogłoszenie społeczne: W związku z rozpoczętą akcją Narodowego Programu szczepień przeciw covid 19 Pan Wójt Gminy Nieporęt informuje, że na terenie Gminy Nieporęt zostały wyznaczone dwa punkty, w których prowadzone będą szczepienia: Centrum Medyczne przy ul Podleśnej 4 oraz Praktyka lekarska w przychodni przy u. Dworcowej 8 B. Gminna infolinia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 15. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne. Gmina będzie organizowała mobilny punkt szczepień polegający na bezpłatnym dowozie niepełnosprawnego  do punktu szczepień jak również na szczepieniu w domu pacjenta w uzasadnionych przypadkach. Zechciejmy się włączyć w akcję szczepień, by zadbać nie tylko o siebie i zdrowie innych.

2 Niedziela Zwykła

17 stycznia 2021

1.              W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku jest on obchodzony pod hasłem: "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc" słowa zaczerpnięte z Ewangelii Św. Jana /J15,5-9/.


2.              W środę 20 stycznia przypada 3 rocznica /2018/ ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Po mszy św. wieczornej odśpiewamy hymn "Ciebie Boga wysławiamy"


3.              W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara; w czwartek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy.


4.              W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów  intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania intencji.


5.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


6.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


8.              Ogłoszenie społeczne: W związku z rozpoczętą akcją Narodowego Programu szczepień przeciw covid 19 Pan Wójt Gminy Nieporęt informuje, że na terenie Gminy Nieporęt zostały wyznaczone dwa punkty, w których prowadzone będą szczepienia: Centrum Medyczne przy ul Podleśnej 4 oraz Praktyka lekarska w przychodni przy u. Dworcowej 8 B. Gminna infolinia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 15. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne. Gmina będzie organizowała mobilny punkt szczepień polegający na bezpłatnym dowozie niepełnosprawnego  do punktu szczepień jak również na szczepieniu w domu pacjenta w uzasadnionych przypadkach. Zechciejmy się włączyć w akcję szczepień, by zadbać nie tylko o siebie i zdrowie innych.

Niedziela Chrztu Pańskiego

10 stycznia 2021

1.              Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Dlatego po dzisiejszej niedzieli należy podczas liturgii śpiewać pieśni okresu zwykłego. Jednak w Polsce Stolica Apostolska zezwala, by na Ofiarowanie jak i na zakończenie mszy można było zaśpiewać kolędę.


2.              W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów na intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania intencji.


3.              Pan Kościelny roznosi kadzidło i kredę oraz kalendarze na 2021 rok. Starajmy się wychodzić do furtek by nie narażać siebie na zachorowania. Przy tej okazji złóżmy na ręce Pana jakąś ofiarę.


4.              Okres po Bożym Narodzeniu był czasem odwiedzin parafian przez duszpasterzy. Ze względu na pandemię kolęda w naszej parafii odbędzie się w późniejszym terminie. O formule spotkania księży z wiernymi poinformujemy w późniejszym czasie.


5.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


6.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


7.              Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.

2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

3 stycznia 2021

1.              W tym tygodniu obchodzimy: w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego; w czwartek pierwszy czwartek miesiąca.


2.              W środę 6 stycznia  obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w Polsce świętem Trzech Króli. Kredę i kadzidło pobłogosławimy podczas każdej mszy. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę o 7.30; 9.00; 1030; 12.30 i 17.00. Ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na misje.


3.              W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca prośmy Jezusa o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.


4.              W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończy się okres Narodzenia Pańskiego.


5.              W tym tygodniu mamy jeszcze kilka wolnych terminów na intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania intencji.


6.              Pan Kościelny roznosi kadzidło i kredę oraz kalendarze na 2021 rok. Starajmy się wychodzić do furtek by nie narażać siebie na zachorowania. Przy tej okazji złóżmy na ręce Pana jakąś ofiarę.


7.              Okres po Bożym Narodzeniu był czasem odwiedzin parafian przez duszpasterzy. Ze względu na pandemię kolęda w naszej parafii odbędzie się w późniejszym terminie. O formule spotkania księży z wiernymi poinformujemy w późniejszym czasie.


8.              W związku z panującą pandemią, starajmy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc  w przestrzeni publicznej nosimy maseczki zasłaniające usta i nos. Staramy się dezynfekować ręce oraz zachować właściwy dystans. Zgodnie z nowymi zobowiązaniami, podczas nabożeństw w naszej świątyni może przebywać 16 osób. Inni uczestnicy powinni przebywać na zewnątrz. Starajmy się respektować te wymogi.


9.              Ksiądz biskup Ordynariusz udziela dyspensy od udziału we mszy osobom starszym oraz o podwyższonym ryzyku zachorowania.


10.           Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz dla dzieci różne książeczki do kolorowania, modlitewnik dla dzieci, a także książkę o Prymasie Stefanie Kardynale Wyszyńskim oczekującym na ogłoszenie błogosławionym, oraz modlitewnik na czas pandemii.


11.           Papieska intencja apostolstwa modlitwy na styczeń: "Braterstwo ludzkie: Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich".